Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hvordan fungerer dette i din hundeklubb?

Hos oss kan tisper med løpetid både trene og gå kurs, men de må bruke tispetruse. I stå-dagene er de ikke velkommen.

I gamle-klubben min får ingen tisper med løpetid komme på treninger eller på kurs. Fordi det kan forstyrre hann-hundene. 

Og da lurer jeg på hvor mange hann-hunder greier overhode ikke trene/prestere med løpetisper i nærheten?

Er det riktig at tispe-eiere ikke tør å melde seg på kurs som skal skje om en stund, fordi de ikke vet om tispa har løpetid da. Fordi noen hann-hunder er så "kåte"? 

Er det ikke mer riktig at de som har hannhunder som er så hormonelle, også er de som får ulempen? -at det er de som faktisk ikke kan gå på kurset hvis det dukker opp tisper med løpetid?

Jeg har en kastrert hann-hund, så jeg har aldri hatt dette problemet, men lurer likevel på hvordan dette fungerer andre steder

Skrevet

Jeg har ikke hund lengre, men mener at så lenge man tar hensyn så bør det være greit å ta med løpetisper på trening. Når det er sagt er det veldig forskjellig hvordan hannhunder reagerer, og jeg kan forstå de som har hannhunder som skrur fullstendig av med løpetispe innen en mils radius at de helst ikke ønsker det.

Når man har betalt for kurs så er det litt annerledes, da tenker jeg at man bør kunne forvente at forholdene er noenlunde tilrettelagt for læring. Og for mange hannhunder er det ikke det med løpetisper. Men jeg synes godt man da kan refundere tisper med løpetid som ikke får blitt med. De aller fleste er jo regelmessige nok til at man kan beregne det.

Her er en tidligere tråder om temaet, er nok flere også men dette var de jeg fant sånn umiddelbart:

 

Skrevet
På 2/8/2024 at 1:36 PM, simira skrev:

Jeg har ikke hund lengre, men mener at så lenge man tar hensyn så bør det være greit å ta med løpetisper på trening. Når det er sagt er det veldig forskjellig hvordan hannhunder reagerer, og jeg kan forstå de som har hannhunder som skrur fullstendig av med løpetispe innen en mils radius at de helst ikke ønsker det.

Når man har betalt for kurs så er det litt annerledes, da tenker jeg at man bør kunne forvente at forholdene er noenlunde tilrettelagt for læring. Og for mange hannhunder er det ikke det med løpetisper. Men jeg synes godt man da kan refundere tisper med løpetid som ikke får blitt med. De aller fleste er jo regelmessige nok til at man kan beregne det.

Her er en tidligere tråder om temaet, er nok flere også men dette var de jeg fant sånn umiddelbart:

 

I min klubb er det ok at løpske(ikke høyløpske) tisper møter på klubbtreninger, men ikke på kurs man har betalt for å delta på. Synes det er en ok regel, selv har jeg hatt tisper i veldig mange år, og har aldri forventet å få delta på noe som helst...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Forumet har dalt i takt med Facebook, og veldig lite nyrekruttering. I tillegg litt uenighet om hva som er greit og ikke på forumet, og noen som mistrivdes og meldte seg ut. I tillegg har de "gamle" brukerene blitt eldre, opptatt av andre ting, eller bare ikke føler behov for nettsamfunnet lengre. For yngre som leter er det lettere å finne grupper på Facebook.  Jeg vet en håndfull titter innom nå og da, men det er jo litt slik at aktivitet skaper aktivitet, så når få poster blir det også mindre respons. Det har vært diskutert å legge ned forumet, men det blir en stund til ihvertfall.
    • Det kommer an på hund/pels, bil og værforhold. Og ikke minst varighet. Om det ikke er sol er det lite problem om det er 20 grader. Om det er sol bør man være obs fra det er 18+ grader i luften tenker jeg, det kan fort bli varmt i bilen med direkte sollys. Kan bilen stå i skygge? (pass på at skygge ikke flytter seg) Vi har hatt hundene i bil midtsommers, men da med reflekterende duk over bilen, vifte på inne i bilen og bagasjerom og vinduer på gløtt. Sjekk inn minimum en gang i timen. Men stort sett ville vi sjelden hatt hundene med i bilen om vi skulle noe så lenge uten å faktisk ha dem med. Det har såklart vært ventetid på kurs og sånt, men da har vi stort sett hatt hele bilen stående åpen.
    • Jeg var medlem for lenge siden med ett annet brukernavn. Er det veldig stille her nå? Hvor er det blitt av de andre brukerne? Synd det. 
    • Når er det for varmt å ha hund ventende i bilen? Nå er det 10 grader ute på det varmeste her jeg bor. Hvis det hadde vært 15 grader så hadde det vært helt uaktuelt. Det blir kun lufting fem cm øverst i alle vinduer. Prøver å parkere i skyggen men redd det plutselig ikke blir skygge mere. Har en hund med normal kort pels og ikke tykk huskey pels.
    • Det er det vi sliter med også. Han sover nå på natten fra 23-06:30 og så sover han litt av og på i valpebingen mens vi er på jobb 07:45-12 og så fra 13-15. fra vi kommer hjem fra jobb til kveldsmat i 20:30 tiden klarer han ikke å slappe av. Vi har prøvd det meste, bur, binge, eget rom. Teppe over buret, musikk. Slite han ut på tur eller med søk og apport. Både mer og mindre aktivitet. Men ingen ting fungerer. men ellers lik i oppførsel som før. Selv om han nå sover mer på natten
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...