Gå til innhold
Hundesonen.no

Øyekatarr? Eller skade på øyet? Eller noe annet?


Recommended Posts

Hei! Helt ny her, håper dette er greit å spørre om. Hvis jeg bryter noen regler, si bare fra, så endrer jeg innlegget! ❤️

 

Har en hund (Whippet hannhund) på fem år. Overtok ham for bare et par mnd siden, så kjenner ikke hvordan han oppfører seg når det er noe galt, det gjør meg veldig usikker. Lurer på om han har vært borti en kvist eller noe i skogen igår, eller om det er noe annet. Har noen noen innspill når dere ser bildene her? Hva tenker dere? Han har ikke vondt, det kommer ikke puss, jeg får lov å åpne øyet og "dra" i øyelokket for å se inni, ser ikke noe sår eller åpenbare skader og han viser ikke tegn til å ha noe ubehag. 

 

Har kontaktet dyrlege, men får ikke reist inn for å få dem til å se på ham før imorgen.

 

Alle innspill tas imot med takk ? 

Screenshot_20230313_101356_Snapchat.jpg

Screenshot_20230313_101404_Snapchat.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har dessverre ikke noe hjelp å komme med, men du bryter ingen regler. Bra han ikke viser tegn til smerte, og at dere fikk time hos dyrlegen i morgen!

Det er alltid vondt å se at våre firbente har fått en skade eller sykdom, og enda verre når det er valper. Men det går som regel bra til slutt! Jeg har hatt noen øyeskader på mine opp i gjennom årene, og det ser alltid grusomt ut, uansett hvor liten skaden er.
 

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tusen takk for innspill! Du sa egentlig akkurat det jeg ville eller trengte å høre :)  Jeg skal ta ham med til dyrlegen for sikkerhets skyld, men han har blitt bedre og bedre ila dagen og nå vises det knapt noe verken rødhet eller det indre øyelokket, så jeg føler meg veldig trygg på at det bare var en småting som nå har gått mer eller mindre over av seg selv! Tusen takk for svar uansett, det hjelper veldig å få noen gode ord fra andre når man er usikker selv ❤️

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

On 3/14/2023 at 5:09 PM, Pingeling said:

Hvordan gikk det hos vet?

Takk for at du spør, og beklager sent svar! Øyet så helt fint ut dagen etter, men dro inn bare i tilfelle. Hun sa det var helt rett å komme likevel, men at det ikke var tegn til noen ting galt. Han kunne ha fått noe i det, vært borti noe på tur etc, men det hadde kroppen ordna opp i selv og det var ikke noe å tenke på ?

  • Thanks 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

7 hours ago, KristineB said:

Takk for at du spør, og beklager sent svar! Øyet så helt fint ut dagen etter, men dro inn bare i tilfelle. Hun sa det var helt rett å komme likevel, men at det ikke var tegn til noen ting galt. Han kunne ha fått noe i det, vært borti noe på tur etc, men det hadde kroppen ordna opp i selv og det var ikke noe å tenke på ?

Så bra! Tror de fleste av oss har tatt noen bomturer til veterinær med helt friske hunder. ?

 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Han har det godt i buret. Det står på et varmt underlag og han har myk madrass og tepper. Mer enn nok plass til å snu seg som han vil. Han har vannskål festet på ene burveggen og må han tisse, piper han så jeg går ut med han. Det er ikke bur som er et problem her. Han legger seg inn i det frivillig på dagtid også når han skal sove. 
    • Buret er veldig begrensende, og hunder bruker ulike liggestillinger og underlag for å regulere varmen i løpet av natten. Hunder ligger gjerne stille der fordi de ikke har noe valg. Hvis valpen må gjøre fra seg eller søler når han drikker så blir det fort vått og ubehagelig å ligge der også. Lykke til med kattetreningen, du har nok en jobb foran deg der. Selv om det har gått bra før så er individer forskjellige og har ulike grader av instinkter.
    • Ja, han visste at jeg hadde katter, men mente det ikke var noe problem. Og jeg har hatt både jakthunder og gjeterhunder tidligere og det har gått veldig bra. Valpen ligger fint i buret så jeg skjønner ikke helt hvorfor jeg skal endre på det? Buret står i stuen og valpen sover rolig hele natten der. 
    • Begynner å bli ei stund siden jeg hang på forum nå, ja 😄 dårlig til å sjekke svar og, ser jeg!  Det må jo bli kjøring, da!
    • Visste oppdretter at du hadde katter? Har de noen råd kanskje? Dette er jo en mix av raser som har notorisk høyt jaktinstinkt, så dette kan bli en stor utfordring. Her må det i så fall systematisk trening til med rotrening rundt kattene, belønning for å ignorere dem, og trygge områder for begge. Og det er fortsatt ingen garanti for at det går bra. Har du mulighet til å skille dem i ulike rom om natten så valpen slipper å ligge i bur?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...