Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg var på dyrebutikken nå og plukket ut litt tyggebein til hundene. 

Når jeg kommer hjem ser jeg at det står "stekt okseben" på den ene.... Vi har jo råforet en del, og vet at man ikke skal gi varmebehandlet ben til hundene. Men hvorfor i alle dager selges da denne i butikken? Jeg har jo ikke lyst til å gi denne til hundene :blink:

20230206_161215.thumb.jpg.83e6c10db310e0923f3435de71c2bf30.jpg

Skrevet (endret)

Varmebehandlede bein er jo ikke ulovlig å gi til hunder, men kan være uheldig. Det selges mye i dyrebutikker man ikke burde gi til hunden, hilsen tidligere dyrebutikkansatt :) .

Min egen hund er veldig forsiktig med munnen når han tygger og kunne nok fint ha fått noe sånt uten at det hadde vært veldig farlig fordi han bare hadde gnaget av det som var løst og gått lei når det bare var bein igjen. En annen hund vi har i familien hadde jeg ikke gitt noe sånt til under noen omstendigheter for han hadde tygget til han fikk løs beinsplinter og sikkert  knekt tenna i prosessen. 

Så da blir det jo litt opp til oss eierne å se an hva som er trygt å gi til hundene våre. For ordens skyld: jeg ville heller ikke ha gitt det til hunden min, altså. Vi holder oss også til rått eller tørket snacks. 

Endret av bie
  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
    • Takk. Hva med Pumi og gemyttet der? Jeg driver med lydighet.
    • Eurasierene er selvstendige hunder som kan være krevende å trene, særlig til å holde seg i nærheten/være løs. De kan ha en del jaktinstinkt også. Det har vært en del svakheter på rasen med frykt og usikkerhet, men jeg vet ikke hvordan status er for tiden.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...