Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Valpen på 6 måneder spiste Royal Canin hos oppdretter og vi har i hovedsak fortsatt med det. (Fikk også med en pose Nutrima og fikk prøvepose på N&D som jeg har blandet inn.)

Han har vært litt småspist hele veien, men spiser nå det han skal ha hver dag. Lurer likevel litt på om vi skal bytte for, og jeg synes ingredienslisten til Monster hørtes litt mer fristende ut enn RC. Hører jo mye om kornfritt, men så har jeg også lest at det ikke utelukkende er positivt som eneste for, så blir i tvil. Må også ha et for som ikke koster skjorta, gjerne noe som har tilsvarende pris som RC.

Det er dette foret jeg vurderer: https://www.dyrekassen.no/monster-original-puppy-sm-toerrfr-til-valp-med-kylling-og-kalkun

Har noen erfaringer med det, eller tips til et annet bra for? :) Er ute etter et tørrfôr, og ikke for eksempel VOM, forresten. 

  • 8 months later...
Skrevet
På 11/22/2022 at 8:55 AM, Box Fresh skrev:

Valpen på 6 måneder spiste Royal Canin hos oppdretter og vi har i hovedsak fortsatt med det. (Fikk også med en pose Nutrima og fikk prøvepose på N&D som jeg har blandet inn.)

Han har vært litt småspist hele veien, men spiser nå det han skal ha hver dag. Lurer likevel litt på om vi skal bytte for, og jeg synes ingredienslisten til Monster hørtes litt mer fristende ut enn RC. Hører jo mye om kornfritt, men så har jeg også lest at det ikke utelukkende er positivt som eneste for, så blir i tvil. Må også ha et for som ikke koster skjorta, gjerne noe som har tilsvarende pris som RC.

Det er dette foret jeg vurderer: https://www.dyrekassen.no/monster-original-puppy-sm-toerrfr-til-valp-med-kylling-og-kalkun

Har noen erfaringer med det, eller tips til et annet bra for? :) Er ute etter et tørrfôr, og ikke for eksempel VOM, forresten. 

Jeg bruker Monster Dynamite (chicken/turkey) og er super fornøyd. Selv har jeg ei frøken som så og si har vært kresen/spise nekt på annet tørrfôr, endelig fant jeg et tørrfôr merke og smak som tispa mi faktisk spiser hver dag (noen ganger annen hver dag). Ikke alltid hun spiser alt hun skal ha, men spiser tørrfôr. 
Har prøvd det meste. Annen tørrfôr, forskjellig smak på tørrfôr, tørrfôr blanda med vann, appetitt vekker eller blod pulver med vann på tørrfor, vom og hundemat, råfor fra smaak + våtfor men ei som har dager hun ikke vil ha råfor i det hele tatt og våtfor nekter hun å spise.
Jeg vil anbefale Monster dynamite 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvis han faktisk er blanding av havanais og malteser så er han ikke en maltipoo i det hele tatt. Maltipoo er blanding av malteser og puddel (poodle, derav -poo-delen av navnet).  For det første bør han sjekkes for alle arvelige helseproblemer som forekommer både hos havanais og malteser. Det er vel noe allergi, øyeproblemer og kneledd/albueledd ihvertfall. Så bør du ha oversikt over gemytt og helse hos begge foreldrene og helst søskenene og gjerne halvsøsken eller andre nære slektninger til hunden. Det hjelper ikke at din hund er snill og frisk, hvis han er unntaket i kullet. Da risikerer du å avle videre på problematiske gener, selv om det ikke har vist seg hos din hund. Dette er hovedårsaken til at raseavl er lettere å gjøre på en god måte, fordi man har registrert statistikk over helsedata i flere generasjoner. Hvis du tenker å få valper så kan det uansett også være greit å gå NKKs oppdretterskole, det er mye viktig informasjon der uavhengig av om du avler på renraset eller blandingshund. https://www.nkk.no/kurs-utdannelse-og-aktiviteter/kursoversikt-alle/ Generelt tenker jeg at det er veldig mange hunder som omplasseres og unødvendig å avle om man ikke har noe målrettet tanke for det, som de fleste seriøse oppdrettere har for rasehunder når de studerer helse- og utstillingsresultater. Det finnes mange gode og snille hunder som trenger et hjem.       
    • Hei. Jeg har en maltipoo hund som er blanding av havanes og malteser. Veldig godt gemytt på han. Rolig og veldig snill. Ble 2 år 17 juli. Hvordan kan jeg gå fram? Han er i ekstase å merker han er ungdoms tiden nå. Trenger litt tips . Vil gjerne forme han videre pga hvor fin han er. 
    • Alle dyr har naturlige instinkter som styrer dem. Noen er byttedyr, som lever av gress, bær og annet de finner i naturen, og som har fluktinstinkter når det er noe i nærheten de oppfatter som fare. Typisk eksempel er hester, sauer, hjortedyr osv. Noen er rovdyr som lever av å fange, drepe og spise andre dyr. Både katter og hunder er rovdyr, samt ulv, gaupe, bjørn osv. Fra lenge før hunder (og katter) ble domestiserte og holdt som arbeids- og kjæledyr har dette vært instinkter som rett og slett har holdt dem i live. Det er naturlig adferd å jage og drepe, men vi har avlet bort veldig mye av de sterkeste instinktene. Ulike dyr har også ulikt språk og væremåte, og de aller fleste kommuniserer best med sin egen art. Og så er det noen som kommuniserer på tvers av arter, i varierende grad. Anbefaler å lese litt om språk og adferd både hos hund og katt, og som sagt få hjelp fra fagfolk.
    • Hvorfor er det sånn at alle katter skal jages?
    • Det er jeg også redd jeg må gjøre. Omplassere kattene. Men er vanskelig fordi har blitt så glad i dem.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...