Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hunden min spiste litt over 200 g sjokolade på fredag kveld. Fikk beskjed at den mengden på stor hund ikke skulle gi særlige symptomer. Men han er veldig sensitiv og 11 år. 


Så på lørdag ble han veldig dårlig og hele natta var han sjanglete og ramlet konstant når han prøvde å reise seg. Fikk heller ikke kontakt med han og tror han slappet av kanskje 1 time iløpet av hele natta. 
 

Tok han med til dyrehospitalet idag som la han inn på kull og væskebehandling. Han drikker ekstremt mye nå. Får både intravenøst og drikker selv. God matlyst. Men når de lufta han fikk jeg beskjed om at tisset hans var rosa og det hadde kommet ut en koagulert blodklump. Aldri sett dette hos han før. 
 

Han har nylig tatt mr av hode/rygg, masse blodprøver og urinprøver siden han var dårlig for en liten stund siden. Alt er fint. 
 

Nå vil de sette igang med ultralyd av blære, prostata og nyrer. Jeg føler meg slem som lar han gå gjennom så mye som en gammel hund. Han har aldri vært syk på sine 11 år før det begynte med diverse i august. Har vært dyrlegen opptil 2 ganger i uka og har jo også brukt veldig mye penger. 
 

Det jeg lurer på er om de kanskje burde avvente ultralyd? Ved en forgiftning jobber jo nyrene veldig hardt og kan ikke dette da være forbigående med blod i urin? Var bare en følelse jeg fikk, er jo ikke dyrlege. Men de mistenker jo da svulst på et av de stedene. 

 

 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...