Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Heisann jeg har satt ut en valp på for, men d viser seg at forvert ikke har den erfaring m rasen og med lydighet som han skulle ha d til..så vi prøver å lære han mye for å se om det kan være håp for at han kan beholde valpen. Men så ser jeg at han napper i båndet til valpen kjapt og hardt, slik at valpen mister balansen. Han tror han nok at dette er løsningen for å få kontakt med hunden... Jeg jobber mye med han å valpen på å trene akkurat kontakt i ulike situasjoner, men så kommer han å gjøre dette "stuntet, med å nappe hardt i båndet i stedet for å snakke til valpen... Han fikk så kart tilsnakl om at dette er absolutt helt unødvendig... Det jeg er litt redd for å gjøre dette selv om jeg ikke er tilstedet, blir bekymret for valpen. skade viss dette er måten han trener valpen på. 

Skrevet

Det høres ikke ut for meg som du stoler på denne fôrverten, og helt ærlig ville jeg tatt valpen tilbake før det utvikler seg. Dette er ikke første spørsmålet du har om situasjonen, og jeg tenker at enten så må du stole på fôrverten eller ikke. Du kan såklart foreslå (evt. sponse?) et kurs hos noen som trener positivt, hvis du tror det hjelper. Men du må ta en avgjørelse på om du ønsker at denne hunden skal bo der resten av livet, potensielt i ditt eie.

  • Like 1
Skrevet
23 timer siden, simira skrev:

Det høres ikke ut for meg som du stoler på denne fôrverten, og helt ærlig ville jeg tatt valpen tilbake før det utvikler seg. Dette er ikke første spørsmålet du har om situasjonen, og jeg tenker at enten så må du stole på fôrverten eller ikke. Du kan såklart foreslå (evt. sponse?) et kurs hos noen som trener positivt, hvis du tror det hjelper. Men du må ta en avgjørelse på om du ønsker at denne hunden skal bo der resten av livet, potensielt i ditt eie.

Personen går på kurs nå, å fikk tilsnakk der også, men jeg ser at denne metoden ble brukt igjen etter å ha blitt lært å ikke gjøre dette. Utrolig vanskelig situasjon, har liksom hele tia trua men så dukker d stadig opp noe. Usikker på om jeg er meget overbeskyttende ovenfor valpen. Og er d ok la det gå om det er av ren uvitenhet.. Men tydeligvis tar ikke personen til seg lærdom. Å d sier vel kanskje sitt ja ?klarner tankene når jeg skriver selv ?

Skrevet

Om det hadde vært en valpekjøper ville jeg tenkt litt annerledes, det er kjipt, du har solgt hunden, det er ikke noe du har noe med. Men ettersom dette er en hund du eier, kanskje skal bruke i avl, og en person du skal samarbeide med halve hundens liv, så ville jeg heller funnet noen du føler deg trygg på hele veien.

  • Like 1
Skrevet
1 time siden, simira skrev:

Om det hadde vært en valpekjøper ville jeg tenkt litt annerledes, det er kjipt, du har solgt hunden, det er ikke noe du har noe med. Men ettersom dette er en hund du eier, kanskje skal bruke i avl, og en person du skal samarbeide med halve hundens liv, så ville jeg heller funnet noen du føler deg trygg på hele veien.

Absolutt enig med deg! 

 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...