Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei, nå er jeg skikkelig forvirret og tenkte å høre med dere hvilken informasjon dere har. 

Vi har brukt Eukanuba puppy til valpen vår, den som er grain free. Det har fungert, vi har en kresen golden retriever som ikke har den beste matlysten alltid. Men pels, vekt og alt annet er helt supert. Men så fikk vi anbefalt om å gå over til en variant fra Eukanuba med mer protein innhold, noe vi tenkte var ok. Men så fikk vi reaksjon på dette, hvorfor vi forer hunden vår med det. Han er 10 måneder nå, og ser ikke ut til å ha noen problemer.

 

Ville bare høre hva deres erfaringer og meninger om protein innholdet i maten dere gir hunden? 

Har hørt mye skryt av Acana, men også at protein innholdet der er veldig høyt. (Vi har ikke tenkt til å bytte akkurat nå).

Skrevet

Noen raser skal ikke ha for med mye proteiner. Som f.eks dalmatinere.

Enkelte individer skal ikke ha for med mye proteiner pga. helsen. Som f.eks problemer med urinstein.
Så hva jeg velger for min hund er ikke så relevant for andre.

To av mine treningsvenninner har nå gått over til spesialfor med lite proteiner, da begge hundene deres har problemer med urinstein. Tidligere gikk de på for med masse proteiner. Det var uheldig for dem.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...