Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei jeg har noen spørsmål ang det å sette en hund ut på for, denne hunden er allerede satt ut på for.

Forvert er så klart informert om hva dette innebærer å at jeg ønsker noen som har lyst å er interessert i bruke hunden til det den er skapt for, brukshund rase. Valpen jeg har satt på for en ei som kreve en del kanskje litt ekstra ?det er forvert informert om. Forvert har had en fest tale til meg om hvordan han tenker å trene hunden å at han ønsker å delta på treninger å alt som rasen krever. Han har had rasen tidligere i en periode så tenke han møtte være kjent med hva som kreves, møttes mange ganger før jeg bestemte meg for å gi ham valpen. Nå i ettertid ser jeg at han virkelig ikke har noe form for erfaring med lydighet og det og oppdra en valp... Han gjør ikke det han burde gjøre med valpen, jeg henter valpen av å til for å ta den med på trening å for å vise forvert hvordan han trener.  Men dette blir så klart ikke jobbet med videre når jeg ikke er tilstede. Kjenner jeg nesten har blitt litt lurt i forhold til at han har snakket til meg som om at han vet hvordan han hondterer en valp/hund... Kan man hente den tilbake pga sånne ting eller er det urimelig av meg? Prøver å ta det opp med forvert for å få situasjonen bedre men det er ikke akkurat lett ?erfaringer med forvert noen? 

Skrevet

Hvis fôrvert har løyet og sagt han har erfaring og kunnskap om trening, og ikke har det, så mener jeg du kan ta hunden tilbake ettersom avtalen er gjort på feil grunnlag. Om han ikke har den erfaringen du trodde eller gjør slik du ville gjort, er noe annet.

Det er vanskelig å si uten å kjenne begge sider av historien og hunden, men jeg tenker det har litt å si om det er et stort problem eller ikke. Alle har sine meninger og metoder, og du kan ikke forvente at en fôrvert håndterer og trener hunden akkurat slik du ville gjort det selv.

Har fôrvertsavtalen noen punkter som sier noe om tilbakeføring av hunden i gitte situasjoner? Eventuelt, kan han være villig til å levere tilbake hunden, hvis det faktisk er så ille at du ikke ønsker han skal ha den?

  • Like 2
Skrevet
2 timer siden, simira skrev:

Hvis forvert har løyet og sagt han har erfaring og kunnskap om trening, og ikke har det, så mener jeg du kan ta hunden tilbake ettersom avtalen er gjort på feil grunnlag. Om han ikke har den erfaringen du trodde eller gjør slik du ville gjort, er noe annet.

Det er vanskelig å si uten å kjenne begge sider av historien og hunden, men jeg tenker det har litt å si om det er et stort problem eller ikke. Alle har sine meninger og metoder, og du kan ikke forvente at en fôrvert håndterer og trener hunden akkurat slik du ville gjort det selv.

Har du noen punkter som sier noe om tilbakeføring av hunden i gitte situasjoner? Eventuelt, kan han være villig til å levere tilbake hunden, hvis det faktisk er så ille at du ikke ønsker han skal ha den?

Takk for innspill ?? 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...