Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Er det vanlig med misfargning på hvite hunder som har lang pels i ansiktet? Er det noe å gjøre med dette?

Og

Hva gjør man om hunden har diaré, lang pels og hvit?
 
Driver med utstilling. Så kan ikke klippe kort heller.

Skrevet

Først og fremst så kontakter man veterinær hvis hunden har langvarig diare ( over flere dager).  Hvis man ikke  er villig til å klippe pelsen, så er det bare ett å gjøre og det er å vaske hunden.  
 

Misfarging er ‘normalt’ i den forstand at har hunden rennende øyne så kan det gi seg utslag i rød eller brunlig farge på pelsen i det affekterte området.   Sjekk hos veterinær om det er noe galt, som f.eks. feilstilte øyehår.

Hunder med lang pels rundt munnen kan også få misfarginger, da pelsen stadig er fuktig. 

Skrevet
4 timer siden, QUEST skrev:

Først og fremst så kontakter man veterinær hvis hunden har langvarig diare ( over flere dager).  Hvis man ikke  er villig til å klippe pelsen, så er det bare ett å gjøre og det er å vaske hunden.  
 

Misfarging er ‘normalt’ i den forstand at har hunden rennende øyne så kan det gi seg utslag i rød eller brunlig farge på pelsen i det affekterte området.   Sjekk hos veterinær om det er noe galt, som f.eks. feilstilte øyehår.

Hunder med lang pels rundt munnen kan også få misfarginger, da pelsen stadig er fuktig. 

Ja men før man oppdager langvarig diaré så har uhellet allerede skjedd. Da kan det allerede ha gått to-tre dager hvis det er helg ol. Og mens man da behandler diaré så kan fortsatt hunden ha diaré noen få dager selv om den blir bedre.

Hvis pelsen rekker ned til bakken på noen raser og man går i skogen hver dag. Hva gjør man da?

Skrevet

Det er vell en grunn til at man klipper noen av hundene for å slippe pelsstell. Som vask og børsting. Men hvis man da driver med utstilling så går jo ikke det.

Skrevet

Noen bruker diverse produkter som skal hjelpe mot gul/rød pels på hvite hunder, uten at jeg vet nøyaktig hva siden jeg aldri har hatt hvit pelshund. På tur bruker noen dress på sine pelshunder for at de ikke skal ta med halve skauen hjem.

Det lureste er nok å ta kontakt med oppdrettere eller rasefolk som stiller ut for å høre hva de gjør.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...