Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Endelig, da har jeg funnet noe min kresne hun liker OG tåler. Kjøpte denne: https://4beinte.no/produkt/provit-frysetorket-vom-2/

Men nå ser jeg at dette ikke er noen vanlig i butikkene. Butikken hadde kun denne typen og denne mengden. Finnes denne i større pose og hvis ikke, hva er best å erstatte den med som er ganske lik? 
og det som er enda viktigere: Mengde. Stemmer det at min sheltie kun skal ha ca.15g fra posen totalt på et døgn? Han er ca.8kg og 3 år. 
og hvordan er de godbitene? Smuldrer de opp om jeg deler de opp? 
 

mange spm, men jeg ble så lettet over å endelig se hunden min sluke maten etter å ha gått flere uker med kun å spise på trass fordi vi har lett etter løsning på limer og tåler.  

Skrevet

Fås i 5 kg også, men butikkene har vanligvis inne bare 1 kg som jeg har sett, men kan sikkert bestilles inn isåfall. (Veldig mange selger 1 kg.)

Det er veldig konsentrert (fett) og helt tørt, ikke veldig egnet som godbiter, spesielt ikke i større mengder. 

Legger ved fôringstabellen (som alltid bare er veiledende). 

F927B2F0-E66B-471E-9BE3-127DC2D02703.jpeg

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
    • Kan jeg spørre om hvilke hunderaser som har minst jaktinstinkt? Er det kun selskapshundene?
    • Jeg har ingen som kan ha hunden så de må være her
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...