Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei! Vi har et valpekull som snart er klare for avlevering til nye hjem. En av valpene ser ut til å ha fått et liten vorte på nesen (over snuten), mest sannsynlig papilloma-virus, som valpenes mor også hadde ved ca 3 nåneders alder. Dette forsvant raskt av seg selv på mor.

Mitt spørsmål: burde dette føre til reduksjon i pris på valpen?

Hva tenker dere? 

Skrevet
På 11/2/2021 at 7:13 PM, Tørrved skrev:

Hei! Vi har et valpekull som snart er klare for avlevering til nye hjem. En av valpene ser ut til å ha fått et liten vorte på nesen (over snuten), mest sannsynlig papilloma-virus, som valpenes mor også hadde ved ca 3 nåneders alder. Dette forsvant raskt av seg selv på mor.

Mitt spørsmål: burde dette føre til reduksjon i pris på valpen?

Hva tenker dere? 

Interessant spørsmål.  Hvis jeg skulle kjøpt hvalpen, hadde jeg vært litt i tenkeboksen av flere årsaker. Viruset er jo smittsomt ( mellom hunder) ,selv om det er hovedsaklig individer med lavt immunforsvar som er mottagelige for smitte. En annen ting jeg ville tenkt på, er hva dette utbruddet egentlig sier om hvalpens immunforsvar, særlig hvis det er bare den ene hvalpen som har fått utbrudd. Hva betyr det på lengre sikt? Snakker vi bare om et midlertidig svakere immunforsvar som tar seg opp med alderen eller vil det vedvare? 
 

Hadde jeg vært kjøper, hadde jeg nok ønsket en av de andre hvalpene i kullet om jeg hadde bestemt meg for å kjøpe fra kullet, uansett. 
 

Kanskje ikke så mye til hjelp akkurat men du ba jo også om tanker rundt saken :) 

 

 

 

Skrevet

Takk for svar! Litt usikker på om det er det, eller bare en liten skjønnhetsflekk. Det er bare på en av de fire valpene vi har. Nå har vi uansett besluttet å beholde han selv, så da får vi se om det blir noe videre

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel de fleste enige om at vi ikke gjør. Sikkert noen influensere som får betalt for å mene at det gjør vi. Det latterlige er jo at de hevder å ikke teste på dyr, så jeg lurer litt på denne...
    • Er dette noe vi trenger til hundene våre? https://www.tv2.no/nyheter/holdt-pa-a-falle-av-stolen/19203815/
    • Hei ambull-entusiaster, håper jeg kan få reklamere litt for dette treffet selv om det ikke er i Norge. Har du amerikansk bulldog og vil treffe flere med samme rase? Her er det en mulighet! Amerikansk bulldog club Sverige arrangerer sitt årlige klubbmesterskap, og inviterer også ikke-medlemmer og andre raser (disse blir selvfølgelig ikke klubbmestere). Vi har få påmeldinger enn så lenge og fristen er allerede til helgen.  Det hadde vært gøy om det var flere med ambulls i Norge som vil møtes for å nerde litt om rasen vi er så glade i.  https://www.facebook.com/events/1953185318641678/
    • Manmat racing belt hos Troll. de er litt store men veldig bra. De syr selv også i Tsjekkia , har ikke fabrikk i Kina som Nonstop. Så støtter man et    lite europeisk firma
    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...