Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Noen som kan peke meg i riktig retning av seriøse oppdrettere av labrador (utstillingslinjer) som er verdt å sjekke nærmere, som generelt avler friske hunder (inkludert uten allergi-/hudplager) og med solid og trivelig gemytt, på Østlandet evt like utenfor? 

Tar gjerne imot PM.

Skrevet
42 minutes ago, patricia said:

Sjekket oppdretterlisten på retrieverklubben.no?

 

Såklart, men det er jo kun minstekrav som må følges for å kunne bli stående på liste der, og synes det er vanskelig å få en oversikt over en så tallrik rase.

2 hunder jeg liker godt av gemytt og utseende (ikke veldig store/tunge) som har holdt seg meget bra mtp alder er jo såklart fra den omtalte labradorvalpefabrikken ? (Usikker på om de fortsatt er aktive.)

Skrevet

Både Narjanas og Lemonys har hunder av fin størrelse. Hvordan det er med allergier og andre ikkeregistrerte sykdommer må man jo nesten spørre oppdretterne om. Lykke til i jakten !

  • 6 months later...
Skrevet

Lystad gård! Veldig seriøs og flotte labradorer derfra. Har en labrador derfra og kan ikke beskrive hvor god oppfølging og oppdateringer både før og etter vi fikk valpen. Anbefales på det varmeste. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • @Carro92 kan kanskje tipse om noen? Jeg kommer ikke på noen akkurat nå, men har jo møtt noen i tiden jeg var aktiv i hundesport, så mulig det dukker opp noen navn etterhvert.
    • Hei!  Noen som har erfaring med oppdrettere av Whippet på Østlandet som avler robuste og stødige valper? Som har mye (eller mest) fokus på mentalitet, gemytt og personlighet? (Som kanskje ikke bare lar deg velge den valpen du selv vil, men som prøver å matche personligheter?) Eller er ikke dette vanlig blant whippet?   Spør fordi vi er et hjem med barn, og ikke planlegger utstilling.    På forhånd takk for svar😊 
    • Det er nok en helt normal valp dere har. Det er mye arbeid og tålmodighet, og faser man må gjennom, rett og slett.
    • Vi har møttes ute å gått sammen på litt avstand før de har fått lov til å være løse og leke sammen. Han er ikke spesielt interessert i andre hunder. kan legge til at han er en hun med litt lite tegn. Går fra null til hundre. Han kan ligge å sove og Bergan våkner er det første han gjør å bite, og da voldsomt og ikke kose biting. Vi har ofte skjønt at dette er et tegn på at han må på do og prøver å ta han ut før dette skjer. Vi prøver også å få lagt han, avledet han før han blir overtrøtt, med noe varierende hell. Som sagt går han fra 0-100 når det først starter. vi har vært hos dyrlege og utelukket at det er noe galt. 
    • Når dere er med andre valper, har dere gått litt tur sammen først uten å hilse, eller bare sluppet de sammen for lek? Det er ofte litt voldsomt for dem, og bedre om de får bli vant til hverandre på trygg avstand og tid til å lese hverandre først, før de leker.  Ellers er det nok bare å være konsekvent og holde ut, siden tannfellingen knapt har startet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...