Gå til innhold
Hundesonen.no

Aktivisering valp hjemme alene ?


Recommended Posts

Skrevet

Hei, 

så imorgen begynner kontoret igjen og valpen på 4 måneder har fått seg en hjemme alene binge på to 1.7 meter i lenge - der har han vann, tyggeben av nylon, seng og god mulighet til å finne en god plass legge seg - det er også en mulighet for å ligge i hule der.  Jeg skal jobbe kjernetid 9-15 - Drar 8:45 - jobber til 11:45, så drar jeg hjem lufter, forer,  aktiviserer. Så drar jeg tilbake på kontoret 13:00 og er hjemme igjen ca 15:30 - vi står opp 6:00 og han får seg en god tur før jeg drar. 

vi har trent på hjemme alene og han responderer bra på det - vil kunne se han på webcam hele dagen

men skulle gjerne forberedt noen trygge aktiveter for han for når jeg drar - noen ideer? Han er veldig glad i licki mat - hadde det vært en ide fryst noe i den og gitt han før jeg drar f.eks,

hva gir dere aktivisere med? 

 

Skrevet

Min er ikke interessert i konger desverre :( Jeg blandet noe tørrfor med vann på lickimat og puttet i fryseren over natten -   jeg var som luft for han når jeg gikk  - så det funket, :D 

 

Fast forward et par timer ser jeg på webcam'en at han har brutt seg ut av bingen og ligger i sofaen ser på hundetv'en jeg har satt på for at han skal ha noe lyd i bakgrunnen :D 

 

Så, heldigvis har jeg valpesikret området  "just in case" så var ikke så  farlig og jeg kunne dra hjem etter 3 timer dag på kontoret uansett og jobbe fra hjemmekontor.   Men han hadde holdt seg da! ikke tisset inne eller på doen sin. Og vi gikk rett ut :) Håper imorgen er like smooth, minus houdini takter :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
    • Han trenger ikke å være løs, men jeg lurer på om balansen mellom mental og fysisk trening er riktig for ham. Har dere prøvd å kutte ned på søksarbeidet og løpe eller sykle med ham, eller lengre turer i langline? Bare 5-7 meter langt bånd gir mye mer frihet samtidig som du har kontroll på om han kommer over noe. Hvis han har god nok innkalling så kan jo evt munnkurv være et verktøy mot å spise alt. Det er det eneste jeg kan komme på å ta tak i, hva slags, hvor mye og riktig balanse mellom type aktivitet.
    • Ja det er superlativ rase og en drøm å ha når de fungerer som de skal. Dette er min 3 jakt cocker så rasen er ikke ukjent for meg.   det trenes spesifikk på ro, avslapping på teppe både inne, ute og i bilen. men han blir irritert når han blir fulgt tilbake på plass og ender kun med biting og frustrasjon fra hans side. Han kan å gå på teppet sitt og inn i buret. Men det fungerer ikke når ha blir i modus og han holder ikke mer enn kort tid de gangene han gjør det. Så fortsatt mye igjen å jobbe på.   maten blir brukt til det meste av trening og han fungerer godt når han er i riktig modus. Hovedsakelig skjer dette når han kjeder seg, hvis han får overtenning. Både når han har fått aktivitet og når han ikke får aktivitet. Så han er en liten nøtt og knekke. i aktivitet med voksne hunder fungerer han godt. Tilpasser seg tempo og sinnsstemning. Med valper så går han fort lei etter å10min og begynner heller å bite på oss. Så da må vi ta han bort fra situasjonen. Han får lengre turer i blandt. Men fordi han spiser alt som er på bakken har vi måtte begrense det å være løs etter flere turer til dyrlegen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...