Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei, jeg håper noen kunne hjelpe med med å svare på et spørsmål. 

I det siste har jeg merket at hunden min på 10 år (liten rase) har ikke helt vært seg selv. Jeg tok henne med til dyrlegen og fikk beskjed om at hun har Endokardiose  eller "klaffesykdom". Hun skal dermed begynne på Vetmedin og det må hun ta hver dag resten av livet. Jeg prøvde bare å få svar på dyrlegen hva jeg kunne gjøre for å gjøre livet hennes bedre, og glemte dermed å spørre om forventet levetid, men utifra andre ting hun sa, virket det som om hun ikke vil leve så veldig mange år til, da det først bare går nedover om det er hjerteproblmer. Jeg fikk også vite at hun i tillegg har veldig dårlig knær og smerter i rygg, men kan ikke få smertestillende sammen med hjertemedisin i første omgang.

Har noen her erfaringer med denne medisinen eller diagnosen som de kunne delt med meg?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...