Gå til innhold
Hundesonen.no

Agria Dyreforsikring


Nirm

Recommended Posts

Skrevet

Hva betaler dere i året for hundene? Leita etter priser på hjemmesida deres, men fant ingenting...

Og dette med å velge egenandel. 900 eller 1200 + 20%. Hva er forskjellen?

Skrevet

vi har agria dyreforsikring og vi betaler 900 kroner i året.

om vi må til dyrelegen f.eks og får regning på 3000 må vi betale egenandel på 900, pluss 20% av 3000. Altså 1500.

Og dette med å velge egenandel. 900 eller 1200 + 20%. Hva er forskjellen?

er det noe sånn som at om man har egenandel og årspris på 900, så må man ha 20 % i tillegg å betale om det skulle skje noe..?

og om man har 1200 i egenandel så slipper man å betale prosenter? Men fast avgift på 1200 i året. pluss 1200 i regning om det skulle skje noe?

er ikke sikker på det der, ikke jeg som tar meg av regningene her i huset ;)

Skrevet

Jeg har Agria Optimal veterinærforsikring, og livsforsikring. Aner ikke hva disse varierende egenandelene går ut på, men det får vi vel snart vite, siden vi har nylig sendt inn skadeskjema på hunden vår..

Skrevet

Jeg har agria optimal og livsforsikring. Betaler ca 1500 kr i året pr hund. ;)

De er da forsikret for 10 000 hver.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Enig, "gamle erfaringer" er vanskelig å bli kvitt. Skal ikke mye til hos oss heller før gammelt grums flyter opp. Bra hun får oppfølging av fagfolk, som sikkert hjelper med å holde fokus på hunden som ER og ikke hunder som VAR🌸
    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...