Gå til innhold
Hundesonen.no

Cocoline On Your Marks "Pil" (ESS)


Ninetales
 Share

Recommended Posts

Vårt nyeste tilskudd til flokken ble hentet 14. mars ❤️

Cocoline On Your Marks (Pil til daglig) er etter Cocoline Give med Love "Blitz" og Meadowdale Daisydale Lightning Bolt.
I utgangspunktet hadde jeg tenkt å vente litt lenger med ny hund, men tilfeldigheter gjorde at det ble nå istedetfor.  Jeg kontaktet nemlig oppdretteren ifjor sommer, i forbindelse med et annet kull, da jeg skulle hjelpe mine svigerforeldre med å finne seg valp. Lang historie kort fikk jeg høre om noen spennende kommende kullplaner som resulterte i at jeg nå har en valp på snart 10 uker og at mine svigerforeldre henter valp om fire uker (fra samme oppdretter) ?

Pil har fra dag en vært en utrolig trygg og skjønn liten sak. Hun er leken og lærevillig, men samtidig har hun mye humor og egne meninger. Vi har begynt å trene litt grunnferdigheter, men ellers har de første ukene blitt brukt på miljøtrening og på å bli kjent ?

Planene med henne er jakt/apporttrening og prøver, utstilling og trolig blodspor. Jeg håper hun kan bli stammor til oppdrettet som jeg drømmer om, men jeg tør ikke håpe på noe enda.

(Vi er forresten også på instagram: @talesofaspringer)

Så.. over til bilder. Jeg lovte dere jo valpespam ?

Pil8uker-vannmerke-1.jpg

Pil8u-vannmerke-3.jpg

Pil8-3-vannmerke-1.jpg

*dele opp*

 

Endret av Ninetales
  • Like 4
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Velkommen Pil?

Kult navn til kul liten springerjente! Og så holder jeg på å dø av bildene...du er jo en ekspert på å fange helt fantastiske uttrykk, og det kombinert med fotoskills til 100...herlig?

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

41 minutter siden, Zappa skrev:

Velkommen Pil?

Kult navn til kul liten springerjente! Og så holder jeg på å dø av bildene...du er jo en ekspert på å fange helt fantastiske uttrykk, og det kombinert med fotoskills til 100...herlig?

Tuusen takk for fine ord! Nå ble jeg glad ❤️

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 10 months later...

Hadde helt glemt at jeg hadde denne tråden ?

Pil er blitt 1 år og er et nydelig vesen ❤️  Hun ble øyelyst og gonioskopert uten anmerkning og HD-røntget og AD-røntget med resultatene A på hofter og 0 på albuer på bursdagen sin ?

Stilte henne som valp i høst hvor hun ble BIM og om et par uker skal hun debutere som junior ☺️

Instagramen vår har forresten fått nytt navn: @ninetales.springerspaniels ?

jpeg&quality=85&ignoreAspectRatio&resize

jpeg&quality=85&ignoreAspectRatio&resize

jpeg&quality=85&ignoreAspectRatio&resize

  • Like 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ikke som jeg kan se. Du vil få beskjed hvis en tråd fjernes, med mindre du åpenbart er en spam-bot. Simira med Moderatorhatt
    • Kan hende det bare er jeg som er fullstendig glemsk her altså, men jeg var så sikker på jeg hadde laget en «min hund» tråd til Karma, men isåfall er den borte nå. 🙈  Kan dere se på «bakrommet» om tråder har eksistert og er blitt slettet av en eller annen grunn? Eller er den sporløst borte isåfall?  Vil jo gjerne unngå at det skjer igjen om det er en grunn til at den er borte og det ikke bare er jeg som innbiller meg at jeg laget den tråden. 😂
    • Om du får til å taime vekkerklokke og morgenrutine sånn at valpen sover når dere forlater bilen den første tiden, så får du mer tid til å trene den mer forsiktig og gradvis på å være alene.  Meninger om tyggesaker uten tilsyn er delte mellom teoretikere og praktikere. (Det meste KAN i verste fall drepe hunden ved kvelning eller blokkering av tarm, men barn kan brekke nakken av å falle skeivt ut av en høy seng også, og en bekjent snublet på en skogssti og døde momentant av å lande med hodet på en stein. Det er mye potensielt veldig farlig som veldig sjelden skjer.) Fra flere tiår med skadefri altmuligtyggere våger jeg banne i kirka og trosse de mest forsiktige ved å anbefale en fordøyelig tyggesak, f.eks. okse*****, eller en fryst Kong, så har valpen noe annet å fokusere på enn at den er forlatt alene. Beste er selvsagt om den sover i bilen i starten, så du får mer tid til å venne den til å være i buret alene.   
    • Ved henting tenker jeg at stoffburet er helt greit. Når dere kommer hjem ville jeg hatt transportburet inne, hjemme, med et mykt pledd og noen godbiter i. La valpen utforske buret og oppfordre den til å være der litt, uten å lukke. Så ville jeg prøvd å ta med buret i bilen allerede første dag, og kaste noen godbiter eller legge inn en god tyggeting de 10 minuttene du skal levere. Hvis valpen kommer fra en skikkelig oppdretter bør den har erfaring med bilkjøring fra før, selv om det ofte er med mor og/eller søsken. Hvis valpen IKKE er trygg alene de 10 minuttene så er den tryggere i et solid bilbur enn et stoffbur den kan tygge seg ut av... Hvis det viser seg å være et problem ville jeg fått noen til å sett etter den den korte tiden leveringen tar.
    • Jeg får valp imorgen. Vi er godt forberedt og skal ha fem uker fri.    Det jeg stresser med er at barnet mitt skal i barnehagen neste uke for å gi valpen litt mer ro den første uken. Det jeg bekymrer meg for er at jeg må ha den med i bilen når jeg leverer i barnehagen. Er det innafor å la den være i bilen de 10 minuttene det tar å levere barnet?    til vanlig skal jeg ha hunden i et transport bur bak i bilen, men tenker at den skal få være i et Stoffbur i passasjersetet ved siden av meg når jeg henter den imorgen og den første uken.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...