Gå til innhold
Hundesonen.no

Nidaros BHK vs trondheim hundeskole.


MarieR

Recommended Posts

Skrevet

etter endt kurs hos trondheim hundeskole, som gikk superbra, 6 kvelder lærte oss mer enn 1,5 år uten kurs gjorde! var jeg på leting etter nytt kurs igjenn. hundeskoln sto jo høyt på lista, men det gjorde også brukshundklubben, hvor vi er påmeldt til apellmerkekurs til våren, men om jeg ikke går kurs fram til da, blir ask urutinerti igjenn ;)

så kom kjeresten til pappa over at nidaros har kurs på mandager, og spurte om jeg fikk være med der, jepp, selfølgelig fikk jeg det! Så vi dro dit å snakket med dem, og da jeg sa at jeg hadde vært på kurs hos hundeskolen fikk jeg et måpende blikk, et grin på nesa og: hundeskolen? huff da... fikk hunden din diare?

godbiter står tydeligvis ikke såå høyt på lista hos nidaros.. :S :D men jeg liker og gi godbiter, og ask jobber ikke uten, så da får de bare holde ut med meg som forer bikkja kontinuerlig. nesten da :D

(ask fikk ikke diare etter kurs på hundeskolen, og for de som nå tenker at: ok, jeg finner et nytt sted og gå kurs" IKKE gjør det!! er overbevist om at hundeskolen er vel så bra, om ikke bedre enn nidaros ;)

tusen takk til hundeskolen, dere lærte oss MYE!! Kommer luskende tilbake til dere vi, om nidaros ikke holder mål :D så får dere holde ut med bjeffing enda lengre:P men dere hører han sikkert alikevell, er ikke veldig langt fra hundeskolen til statoil! ;)

men der ser man hvor forskjellige kurs, og arrangører er.. ;)

Guest Hyper_Bærta
Skrevet

HeHe... Har faktisk tenkt å gå over til nidaros jeg også.... ;) Bare ETT kurs da... Fordi at jeg vill være med på TEST-kurs, som de ikke arrangerer ved tr.heim hundeskole..

Men jeg kan blidt si at JEG trener fortsatt agility hos tr.heim:)

Skrevet

Jeg har gått på kurs hos noen som instruerer på nidaros og der var det iallefall ikke noe problem om vi gidde masse godbiter. ;)

Jeg var KJEMPEFORNØYD!!! :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...