Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg skal filme og kikke på dette selv en dag, men de siste øktene har Pixel begynt og bjeffe når vi går fri ved fot. Det virker litt som om det "koker" over for henne. 

 

Vi går ikke så langt, fort eller på krevende plasser, og jo fortere jeg går jo mer frustrerende blir det for henne, samme hvis det går for sakte, havner hun foran og bjeffer. 

Jeg vet det er noe jeg gjør feil, jeg må bare finne ut HVA ?

Har jeg gått for fort frem? 

Hva kan jeg gjøre annerledes? 

Hvordan kan man løse dette? 

 

Gjerne still meg spørsmål, så skal jeg forsøke å svare så godt jeg kan ?

 

Legger ved et bilde av bråkebøtta. ?❤️

PSX_20200806_003213.jpg

Skrevet

Det er sikkert mange grunner til bjeffing, og dermed også mange måter å få slutt på dette (?)

Jeg har en hund med mye lyd i. Nå er han så og si helt stille i fri-ved-fot. Og det jeg gjorde, etter gode tips fra treningsvenner var å bryte FVF så snart det kom lyd. Viktig at det ikke blir kjefting, men et rolig «legg deg», gå litt fra hunden, vente til hunden roer seg litt (trenger gjerne ikke mange sekunder på det), og ett «nå prøver vi igjen»

Må gjerne gjentas en del ganger ?, men for min hund virket dette veldig bra ?

Skrevet

Jeg har en med mye bjeffing, litt fordi det koker fullstendig over av den minste lille ting? Så han tar jeg ut på gangen (hvis vi er inne) eller i bil/bur hvis vi er ute. Har prøvd meg frem med ulike metoder og det å belønne for stillhet i en øvelse er vanskelig, hunden blir usikker på hva det faktisk belønnes for. Men det å fjerne han fra situasjonen og gi han en pause ser ut til å funke? 

  • Like 1
Skrevet
Akkurat nå, LinsorCollie skrev:

Dette kan vi prøve, det er jo slettes ikke dumt at hun bare trenger en liten pause ? 

Vel, nå hørtes det ut som vi holdt på i det uendelige, men det kan komme med engang vi setter igang og gå fot også. ? Men kanskje det lønner seg å bare stoppe og gi henne en pause når hun setter igang, slik at jeg ikke belønner bjeffingen videre. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei. Tispa har nå en jursvult også må fjerne livmor for så minske risikoen for at det blir mer senere tid samt svulsten så klart. Ho hatt innbilt svangerskap og er 10år også 2 måneder så og si akkurat når operasjonen skjer nå pluss veldig sprek for alderen sin. Jeg lurer kun på råd også tips for så gjøre alt best mulig for tispen etter operasjon da jeg også har en valp på 4 mnd og vil gjøre ting best mulig for begge parter. Vurderer la vennen min passe valpen hos seg med 2 andre hunder så får valpen sosiale med andre hunder også får tispen fred fra valpen i kritiske perioden så litt spørsmålet blir dermed hvor lenge bør jeg holde valpen hos vennen min for at tispen skal få ro? Og hvordan bør jeg gjøre gode plasser for tispen som ikke er vært mye i bur før slik at ho får slappet av tiden etter operasjon? 
    • Det kommer an på vekten til hunden, ikke alderen. Men det gir mening, Acana er mer rent kjøtt og mer energieffektivt så hunden får mer næring ut av mindre mengde.
    • Hvor mange gram skal valp på 4 mnd ha på acana? Får ikke 120g til å stemme når han skal ha 160g på andre merker? Vi holder på å bytte fra monster til acana. 
    • Det er veldig vanskelig å si hva som er "bedre" uten å vite hvordan forutsetningene ser ut. Hvis det er hjelp til rasevalg du vil ha så er det kanskje greit å lage en egen tråd til det med informasjon om hvilken erfaring du har med hund, hvordan hverdagen din ser ut, hvor mye aktivitet vil hunden få, har du planer om noe målrettet aktivitet/sport osv. Hvilke kriterier har du mtp. lyd, pelsstell, støvsuging, størrelse på hunden?  Med denne informasjonen er det lettere å gi råd om en rase som kan passe til ditt potensielle hundehold. Det er helt sikkert flere raser som kan passe kriteriene, og mange som ikke gjør det. 
    • Svarer dere begge to her. Ser at dette kanskje er en god grunn til å vurderer andre raser. Kanskje Aussie eller Collie er bedre?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...