Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Heihei! 

Jeg sitter utålmodig og venter sårt på en valp som kommer i midten av juli.. Jeg har fått ordnet bur som Vincent kan bruke mens han er valp, men spørsmålet er jo når han blir stor ? 

Jeg har en Ssanyong Rexton SUV som hverdagsbil, men ettersom hunden blir gigantisk så lurer jeg da på om det er best å kjøpe bur eller bare et gitter? Jeg har lest at hunden skal både kunne ligge og sitte oppreist under transport, men da vil det kanskje være best med gitter? Er det noen med erfaringer som kan komme med tips og råd? 

 

Førstegangseier på en så stor hund, så har egentlig lite peil?

Skrevet (endret)

Du får gitter som går ut mot bakdøren også - nettopp for å hindre det. Artfex har ihvertfall det, tror Variocage har det også.

Bur er selvfølgelig tryggere, men med en så stor hund kan nok gitter være et bra alternativ. Eller som oss, kjøpe ny bil med større bagasjerom... (dyr hund!).

Endret av simira
  • 3 weeks later...
Skrevet

Hei, naboen min var i helt samme posisjon som deg. Og jeg diskuterte en del "taktikker" med han angående det å skaffe seg noe som kan være komfortabelt under transport.

Han gikk for en løsning hvor han først kjøpte bur, men "oppgraderte" til gitter litt senere. Det kan være en dyr løsning, men enda dyrere er vel det simira nevnte...å skaffe seg en helt ny bil. :P

PS! Selv hadde jeg hund som nektet å bli med inn i bilen. Og det er veldig lett å tro at det er hundeburet/gitteret som gjør det. Men det er mange hunder som bare er direkte redd for å kjøre bil. Her er en semi-god sjekkliste over ting man kan sjekke for å se om man kan gjøre hunden mer komfortabel. Ellers har jeg lest rundt på en del engelske nettsider, blant annet rover.com som har veldig mange nyttige artikler om hunder i bil.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...