Gå til innhold
Hundesonen.no

lære inn apport på miniatyr hund!


~Marlene~

Recommended Posts

Skrevet

Vil du f.eks kaste en ball, hundne henter den og gir den tilbake til deg slik at du kan kaste den på nytt...?

Har du prøvd to leker? Kaste den andre leken når hunden kommer inn med den ene?

Skrevet

Gjør gjenstander til noe spennende ;) Viser hunden din interesse for en leke gjør det til noe spennende :D Hunden ser på deg hva som er interessant og morro. Og prøv å bygg opp ekte gjenstandsglede med å vise interesse istedenfor å bare fore hunden :D

Skrevet

Vil du f.eks kaste en ball, hundne henter den og gir den tilbake til deg slik at du kan kaste den på nytt...?

Har du prøvd to leker? Kaste den andre leken når hunden kommer inn med den ene?

mm sånn at hun kommer med den tilbake ja ;)

Skrevet

Har vert så heldig me Nikita når det gjelder det og hente ball pinne osv. Hu har henta det og komt til meg me det helt fra jeg kasta me hu første gang :thumbs: *superstolt over beibien min*

Skrevet

Vet ikke om det er interessant, men slik lærte jeg den forrige hunden min apport. Hav var ikke veldig interessert i å apportere før dette men det forandret seg fort!!

Du starter med å ta apportbukken (eller annet apportobjekt som ball eller liknende) og en stor porsjon med hundens beste godbiter. Legg apport bukken på gulvet og ha godbitene klare i hånda eventuelt på bordet. Det er viktig at hunden ser at du har godbit. Når hunden viser interesse (ser på apportbukken)for apportgjenstanden si "bra" i samme øyeblikk (eller annet ord, klikker fungerer også knall bra) gi godbit og masse ros. Et tips kan være å legge apportbukken på fanget ditt og ikke på gulvet. "Terskelen" fra å se deg inn i øynene (som den gjerne gjør når den ønsker godbit) til å se på fanget ditt er litt lavere enn om de må se ned på gulvet. Etter hvert venter du med godbit og ros til valpen dytter på apportbukken med nesen. Nå er det viktig at "bra!" kommer akkurat i det valpen utfører det du ønsker! Når den gjør dette (flere ganger etter hverandre) går du over til å belønne når tar gjenstanden i munnen (valpen trenger ikke løfte den til å begynne med). Øk kravet for å få god bit og ros etterhvert ved å legge apportgjenstanden på stolen ved siden av deg, så på gulvet og så lengre i fra deg - lengre og lengre unna. Hjelp valpen med å lykkes, tren i korte intervaller, dette skal være gøy!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...