Gå til innhold
Hundesonen.no

Flere som får valp hjem nå i Oslo/Bærum/Asker++ området?


Recommended Posts

Skrevet

Jeg henter endelig valp i løpet av neste uke og de fleste valpekurs osv er jo avlyst på grunn av korona situasjonen i Norge forståelig nok, men føler det hadde vært greit å få til noe enkel trening rundt andre valper på god avstand eller hvis situasjonen tillater det, kanskje få hilst på noen andre snille valper med oss mennesker på god avstand hvor vi tar forholdsregler :)  

Så jeg lurer på om det er fler som får valp nå i disse tider rundt Oslo/ Bærum/Asker++ området som kunne tenkt seg å være med på noe slikt? ?

Isåfall bare skrik ut :D

 

 

 

 

 

Skrevet

Hei!

Jeg henter en omplasseringshund på søndag - hun er 17 måneder, så ikke akkurat valp, men veldig snill og omgjengelig etter hva jeg har sett av henne så langt. Hun har levd livet i flokk, og er ganske "valpete", og er kun 3,1 kilo. Vi begynner fra skratch med hverdagslydigheten, og det hadde vært supert både å få sosialisert, og trent i med forstyrrelser etter hvert ?

Vi kunne jo tatt et lite treff etter et par uker, og sett hvordan det går? :)

  • 2 weeks later...
Skrevet
On 4/14/2020 at 7:00 PM, Bellatrix said:

Hei!

Jeg henter en omplasseringshund på søndag - hun er 17 måneder, så ikke akkurat valp, men veldig snill og omgjengelig etter hva jeg har sett av henne så langt. Hun har levd livet i flokk, og er ganske "valpete", og er kun 3,1 kilo. Vi begynner fra skratch med hverdagslydigheten, og det hadde vært supert både å få sosialisert, og trent i med forstyrrelser etter hvert ?

Vi kunne jo tatt et lite treff etter et par uker, og sett hvordan det går? :)

Oooops har vist ikke fått opp varsler så ikke sett dette før nå, sorry ?

Vi er gjerne med på det vi altså. Har en sheltie på 3 år som er veldig grei som gjerne er med på tur/trening også så det kan vi jo gjerne! 

 

On 4/21/2020 at 8:59 PM, Minoriaru said:

Vi forventer hund den 8.Juni, vår første. En Shetland Sheepdog tispe ?

Ååå så spennende, shelties er så herlige ? Vi er gjerne med på å møtes/trene når valpen er klar for det, kan alltids ta med både sheltien min og border collie valpen om dere vil møte fler :) 

 

Hvis dere vil er det bare å sende meg melding på feks facebook, Thea Tøllefsen Ohr. Tenker det kanskje er litt lettere å få planlagt noe der? :D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tispen er ekstremt rolig av seg generelt og lydig heldigvis ja. Men er jo vandt til opp i sofaen på dagtid også sengen min for soving om natten. Og ja tenker selv lurt valpen er borte i det minste i kritiske fasen de første 3-5 dagene som er veldig avgjørende for at tispen skal få kommet seg litt først også at man får sett at stingene ikke får komplikasjoner. Første gang jeg også må igjennom slikt med tispen eller operasjon på hund i hele tatt sånn her så litt hjertet i halsen samtidig som tillit til både veterinæren også vennen som skal passe valpen er der heldigvis da så. Jeg har barnegrind jeg kan plassere da også tørkestativ eksempel for så sperre av slik at ho ikke prøver hoppe opp i ting, og tenker jo bur kan være en idé som er smart om natten jeg bare har ved siden av der jeg sover for så kunne ha litt ekstra kontroll over at ho ikke går rundt for mye. Stort bur så heldigvis også så ho kan snu seg inni det hvis behov også plass til god seng i buret pluss vann/mat. Problemet er at jeg er usikker på om ho anser bur som trygg "sone" når ho aldri vært i behov av bruke bur noen gang utenom når ho kom fra gaten i russland til norge så det er jo en liten faktor også tanke jeg sitter med rundt bur. Tenker også litt på at det er vinter nå pluss glatt ute for luftingen men samtidig må jo det etter hva jeg vet begrenses mye med tur gåing etter operasjon også begrenses kun til ut tisse så gjøre sitt benødne. Men ja skal kontakte veterinæren så høre mer også med dem. En ting er sikkert og det er at jeg vil ha beste løsningen for begge hunder sin velferd og valpen har jo vært med oss siden var 8 uker også så føles på dette.
    • Det høres veldig lurt ut om valpen kan være et annet sted en stund den første tiden ihvertfall. Dette er spørsmål du kan stille dyrlegen. Om hun er relvativt rolig av seg trenger hun kanskje ikke noen inngjerding eller bur for begrensning. Kan du evt. bruke kompostgriner for å begrense plassen litt?
    • Hei. Tispa har nå en jursvult også må fjerne livmor for så minske risikoen for at det blir mer senere tid samt svulsten så klart. Ho hatt innbilt svangerskap og er 10år også 2 måneder så og si akkurat når operasjonen skjer nå pluss veldig sprek for alderen sin. Jeg lurer kun på råd også tips for så gjøre alt best mulig for tispen etter operasjon da jeg også har en valp på 4 mnd og vil gjøre ting best mulig for begge parter. Vurderer la vennen min passe valpen hos seg med 2 andre hunder så får valpen sosiale med andre hunder også får tispen fred fra valpen i kritiske perioden så litt spørsmålet blir dermed hvor lenge bør jeg holde valpen hos vennen min for at tispen skal få ro? Og hvordan bør jeg gjøre gode plasser for tispen som ikke er vært mye i bur før slik at ho får slappet av tiden etter operasjon? 
    • Det kommer an på vekten til hunden, ikke alderen. Men det gir mening, Acana er mer rent kjøtt og mer energieffektivt så hunden får mer næring ut av mindre mengde.
    • Hvor mange gram skal valp på 4 mnd ha på acana? Får ikke 120g til å stemme når han skal ha 160g på andre merker? Vi holder på å bytte fra monster til acana. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...