Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg skal ha med meg lille Atlas på jobb lørdagen som kommer nå, da er han akkurat blitt 9 uker (yay!). Derfor tenkte jeg å høre med dere som har hatt med valp på jobb - hvordan dere har løst det? Jeg har jobbet masse med å gjøre tøyburet vi har kjempekult, men det er ikke så kult enda at jeg kan putte han inni der og gi han noe snacks. Vil han skal ha positive assosiasjoner til buret ved å skynde seg litt langsomt. Min deltidsjobb er at jeg er en brukerstyrt personlig assistent der jeg jobber i hjemmet hos en ung gutt med utfordringer. Kan et teppe og et tyggebein gjøre susen? Tenkte å ta en liten sosialiseringstur inn til utkanten av sentrum å se på livet (og håpe han blir trøtt!) før jobb. Vi er forøvrig to assistenter på jobb, slik jeg har mulighet til å ta han med ut for å tisse. 

Skrevet (endret)

Siden jeg har kontorjobb er det enklere for meg å ha henne med, vi bruker ikke bur engang, bare lukker døren til kontoret også ligger hun oppå skrivebordet, i fanget eller ved bena mine. Hun er flinkere til å være alene på kontoret mitt enn hjemme fordi hun er så vant til at eg må gå inn og ut der. Den ene hundepasseren min tok henne med på sin butikkjobb da jeg var på jobbreise. Hun hadde henne i bur bak skranken og hun var happy med det. Så lenge valpen kunne se henne så klager hun ikke.

 

edit: hun ble aldri introdusert så veldig nøye til buret, bare puttet henne inn jeg! Måtte det pga flyreise hjem da jeg hentet henne. Og hun har ingen problemer med det i dag.

Endret av HeleneFS
Skrevet

Jeg ville spurt om det var ok om valpen er med og er løs i leiligheten, i så fall er det jo mer enn nok å ta med teppe og tyggebein? Eller hvor tenkte du å ha buret? Jeg hadde alltid min med meg løs på jobb (stalljobb), så fikk hun øve seg på å være i buret mens jeg dro på rideturer ? Kan jo hende du kan gjøre noe lignende, ha han med en stund og så hvis dere skal gjøre noe spesielt kan han ligge i buret i mens? 

Skrevet

Husk at det kan være skremmende for en liten valp om det er mye verbale utbrudd eller fysisk utagering som en del av utfordringene til brukeren, tenk gjerne gjennom på forhånd om det er mulig å skjerme valpen dersom det blir nødvendig. Teppe og tyggebein eller kong med godis vil være fint å ha med?

Skrevet
7 minutter siden, Salka skrev:

Jeg ville spurt om det var ok om valpen er med og er løs i leiligheten, i så fall er det jo mer enn nok å ta med teppe og tyggebein? Eller hvor tenkte du å ha buret? Jeg hadde alltid min med meg løs på jobb (stalljobb), så fikk hun øve seg på å være i buret mens jeg dro på rideturer ? Kan jo hende du kan gjøre noe lignende, ha han med en stund og så hvis dere skal gjøre noe spesielt kan han ligge i buret i mens? 

Tenker å ha buret rett ved meg, evt teppe også rett ved meg. På lørdag blir litt prøv/feil dag og det er de også inneforstått med?? Men han blir nok ikke veldig fornøyd hvis jeg bare putter han i buret og går ut av synet. 

Akkurat nå, Pixie skrev:

Husk at det kan være skremmende for en liten valp om det er mye verbale utbrudd eller fysisk utagering som en del av utfordringene til brukeren, tenk gjerne gjennom på forhånd om det er mulig å skjerme valpen dersom det blir nødvendig. Teppe og tyggebein eller kong med godis vil være fint å ha med?

Ja, det har jeg tenkt på! Han kan riste i stolen og lage noen lyder avogtil, men ellers ikke noe store greier. Hvis han blir redd ol. så har jeg mulighet til å øke avstanden da vi er to på jobb, så kan jeg feks ta med valpen på andre oppgaver. Ellers er det kun tre timer jeg skal jobbe, så håper det blir en myk start for han! Kong var lurt ja!?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
    • Han trenger ikke å være løs, men jeg lurer på om balansen mellom mental og fysisk trening er riktig for ham. Har dere prøvd å kutte ned på søksarbeidet og løpe eller sykle med ham, eller lengre turer i langline? Bare 5-7 meter langt bånd gir mye mer frihet samtidig som du har kontroll på om han kommer over noe. Hvis han har god nok innkalling så kan jo evt munnkurv være et verktøy mot å spise alt. Det er det eneste jeg kan komme på å ta tak i, hva slags, hvor mye og riktig balanse mellom type aktivitet.
    • Ja det er superlativ rase og en drøm å ha når de fungerer som de skal. Dette er min 3 jakt cocker så rasen er ikke ukjent for meg.   det trenes spesifikk på ro, avslapping på teppe både inne, ute og i bilen. men han blir irritert når han blir fulgt tilbake på plass og ender kun med biting og frustrasjon fra hans side. Han kan å gå på teppet sitt og inn i buret. Men det fungerer ikke når ha blir i modus og han holder ikke mer enn kort tid de gangene han gjør det. Så fortsatt mye igjen å jobbe på.   maten blir brukt til det meste av trening og han fungerer godt når han er i riktig modus. Hovedsakelig skjer dette når han kjeder seg, hvis han får overtenning. Både når han har fått aktivitet og når han ikke får aktivitet. Så han er en liten nøtt og knekke. i aktivitet med voksne hunder fungerer han godt. Tilpasser seg tempo og sinnsstemning. Med valper så går han fort lei etter å10min og begynner heller å bite på oss. Så da må vi ta han bort fra situasjonen. Han får lengre turer i blandt. Men fordi han spiser alt som er på bakken har vi måtte begrense det å være løs etter flere turer til dyrlegen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...