Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Gaffa (Blondietales Ladybug) begynte å løpe i dag så om et par uker skal vi ta oss en liten Karlstadtur for å trene spor og en date med Kurri. Jeg forventer eksepsjonelt fotogene, lettbelønnede hunder som vil være med på det meste.  Gleder meg veldig mye til å få ha gaffunger i hus, men kanskje enda mer til å jobbe for å skape en aktiv "kennelfamilie" med felles treninger og inspirasjon.

Innavlsgrad: 0,8%
HD/AD-index: 109/107 (fra SKKs avlsdata siden begges røntgenresultater er registrert der, Gaffas første kull var i Sverige)

Gaffungene fra hennes første kull er nå helse- og mentaltestet og flertallet har vært ute på konkurransebanene i blant annet lydighet og nosework med gode resultater. Jeg har derfor valgt å ta et kull på henne her hjemme også. Oversikt over det første kullet finnes her: http://blondietales.se/kullar/kamikazepiloterna/ 

Gaffa er morsom og sosial, har høy fart og entusiasme, men kan samtidig slappe godt av inne. Hun har startet i rally klasse 3, lydighet klasse 2 og har godkjent LGT-1 i nosework, men det hun liker aller best er sporet. Gjennomført både MH (med 1 på skudd) og BPH, film på MH finnes her: https://www.youtube.com/watch?v=xt_FUowfC9E
Gaffa går i en alder av 4,5 år fremdeles godt overens med andre hunder av begge kjønn. Jeg liker godt at Kurri er meritert i lydighet og en godt voksen herremann som vi tror vil komplimentere Gaffa bra. Terese beskriver ham som “en väldigt enkel o okomplicerad hane. En drömhund att både träna o leva med.” Vi håper på glade, omgjengelige staffer med futt.

Det blir parring om et par uker og blir det valpiser regner jeg med de kommer rundt 17.mai-helga. 

 

 

Parringsannonse5webs.jpg

IMG_3839.JPG

  • Like 16
Guest Mira2.0
Skrevet

Lykke til, både ser ut og høres ut som to flotte individer :) Hadde jeg vært i en annen livssituasjon hadde dette vært en interessant kombinasjon. 

Skrevet

Åååh så gøy! Går og venter på valpefødsel for tiden selv så denne blir morsom å følge ? Det er jo så kort men likevel føles det som en eeeevighet! Gaffa var helt vanvittig søt!

  • Like 1
Skrevet

Tusen takk! :)

Nå har jeg vært i kontakt med ulike klinikker i området og fått time hos noen som har inne herpesvaksine mandag neste uke. Det kjennes tryggest å ta dem (en nå tidlig i løpet, en 1-2 uker før fødsel). Humla, mammaen til Gaffa, fikk ikke herpesvaksine ved 1 av 3 kull og i det kullet mistet de flesteparten av valpene. Det er jo født tusenvis av friske kull uten vaksiner, men hun fikk vaksine på forrige kull og det kjennes tryggest å ta det nå også. 

Gaffa selv sier at valper er greit, men at selve løpetiden kan vi godt droppe. Hun får nemlig ikke sove i senga mens hun blør... ?

IMG_20160916_183633.jpg

Skrevet

Ja, det blir så bra. Har virkelig så sansen for det forrige kullet så forhåpentligvis blir det minst like bra denne gangen. ❤️ 

Nå har jeg vært inne hos FCI og tittet og nå ligger kennelnavnet jeg har søkt om inne, så forhååååpentligvis så går det i orden. Har lyst til å handle inn Alle Tingene, men må forsøke å holde meg i nakkeskinnet. Løpetid og valper er jo to ulike ting... Må iaf vente til hun er konstatert drektig før jeg anskaffer det meste av større ting. (Men jeg vil ikke vente!)

  • Like 1
  • 2 weeks later...
Skrevet (endret)

I helga var Gaffa på date! ❤️ Kurri er en trivelig fyr som kom inn i min bil der det var ei høyløpsk tispe, to fremmede hannhunder (hvorav Terex bjeffet som en idjit) og han bare "Hei, hei!". Jeg presterte å glemme både å lade kameraet i tide + å ta med minnekort, så det ble ingen bilder på lørdagen (da var vi ute og bildepotensialet var bedre enn inne på hundebarnehage i en gammel sofa der vi var på søndagen). Nå blir det noen ukers venting. Har ikke helt bestemt meg, men tipper det blir ultralyd. Tålmodighet er ikke min greie... 

IMG_7094.JPG

 

IMG_7100.JPG

IMG_7085.JPG

Endret av Wrigglebutts
  • Like 9
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
Skrevet

Takker og bukker! Dessverre var det tomt denne gangen :(  Hun ble parret på dag 13 og 14 sist, men da var hun ikke så interessert på dag 13 derfor tok vi 14 og 15 denne gangen, men det ble nok fremdeles litt tidlig... Vi prøver igjen! 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk. Er ikke så flink i norsk.
    • Legitime = oppriktige/riktige i følge lover og regler.
    • Det finnes mange gode bøker og kurs om språk. Turid Rugaas har "På talefot med hunden" og "Bjeffing - språket som høres".  Dette er også en god jeg har i bokhylla www.dogwise.com/the-language-of-dogs-understanding-canine-body-language-and-other-communication-signals-dvd-set/ Hvis du bor på østlandet kan jeg på det varmeste anbefale språkkurset til Lundqvist hundeskole. Jeg har gått det to ganger og det er utrolig lærerikt. Det avhenger veldig av individene om de kan ordne opp selv eller ikke. Så lenge hundene oppfører seg ok mot hverandre og tar hverandres signaler så er det ok. Om det er stor forskjell i alder og adferd på dem så trenger de ofte litt hjelp for å fungere sammen. Jeg mener uansett at det er eierens ansvar å sørge for at alle hundene trives og har det greit, og ingen hunder skal være nødt til å sloss for plassen sin eller mistrives i flokken.
    • De som har flere hunder enn tre og som lever i flokk. Lar dere flokken ordne opp i alt selv? Eller tar dere helt styringa? Blir det værre da? Ønsker kun å lære mere om hundespråk.
    • Hva betyr legit? Betyr det at de er greie?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...