Gå til innhold
Hundesonen.no

Burde man stille ut etter at hunden har mistet tenner?


Recommended Posts

Skrevet

Plutselig når hunden min gjespet så jeg at en tann var knust og en tann var delt i to. Med en gang ringte vi veterinæren sånn at han fikk trekket tennene så det er gjort. Det jeg lurer på er om dommerene bryr seg om tannmangel dersom det ikke er medfødt og om dømmerene gir trekk ved utstilling. De tennene som mangler er de to av dem småe i overkjeven. Dette er snakk om en Jack Russell terrier

Skrevet
Just now, Ragna said:

Plutselig når hunden min gjespet så jeg at en tann var knust og en tann var delt i to. Med en gang ringte vi veterinæren sånn at han fikk trekket tennene så det er gjort. Det jeg lurer på er om dommerene bryr seg om tannmangel dersom det ikke er medfødt og om dømmerene gir trekk ved utstilling. De tennene som mangler er de to av dem småe i overkjeven. Dette er snakk om en Jack Russell terrier

Det skal være helt greit så lenge du får attest fra veterinæren din som sier at tannmangelen er en følge av skade og ikke medfødt ?

  • Like 2
Skrevet

Jeg har stilt hund som mangler tenner flere ganger. Du får en veterinærattest som @Lerkefuglen skriver. Ha alltid med deg attesten på utstilling og gi den til ringsekretæren når du går inn i ringen. Ringsekretæren forklarer det videre til dommeren. Jeg har aldri vært med på å bli trukket for det i alle fall ?

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
    • Kan jeg spørre om hvilke hunderaser som har minst jaktinstinkt? Er det kun selskapshundene?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...