Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
Just now, simira said:

Er dette den samme som var postet om tidligere her?

Hvilke prøver har veterinæren tatt?

Det stemmer! 

Dem har tatt blodprøve og temperatur og blodprøven viste ingen moderate avvik som gjorde at operasjonen til mira ikke kunne starte. Det har ikke blitt tatt noen tester for allergi osv.. 

Skrevet

Allergi er vel noe av det som definitivt bør testet? Er det tatt prøver av huden, jeg vet ikke hvor vanlig det er å gjøre det? Men om dere nå har vært to ganger hos denne veterinæren uten funn ville jeg vurdert å få en vurdering et annet sted.

  • Like 2
Skrevet
Akkurat nå, Artemis skrev:

Har hunden på noe tidspunkt ligget på noe (for) varmt? Varmepute eller lignende? Tenker på brannsår/varmeskade...

Tenkte på det samme.

Det, eller en form for etseskade (syre eller base) som kan se noe likt ut. Kan hunden ha blitt eksponert for en sterk syre eller base? Konsentrert eddik, batterisyre, avløpsåpner eller eller lignende?

Og ta dette for det det er, vil ikke skremme - men bedre å tenke høyt og kanskje finne ut noe, men fikk en assosiasjon med noe jeg har sett en gang tidligere: Er det tatt biopsi av huden? Etter hva jeg kan se av bildene så KAN det ligne på enkelte bilder jeg har sett av punkterte tumorer - altså en eller annen form for hudkreft/svulster.

Krysser fingrene og håper at det går bra!

Skrevet

Dra til en annen veterinær! Kan jo se ut som det har begynt å gå nekrose (celledød) i såret! Dette ville jeg ha utredet hos en dyktig veterinær asap. Jeg synes det er rart at din nåværende veterinær ikke klarer å finne ut av det og heller ikke tar kontakt med en annen dyreklinikk/vetrinærhøyskolen for hjelp!? 

Skrevet

Forslag: få akuttime hos en annen veterinær i morgen, dette tror jeg er ganske så prekært, og trenger behandling raskt. Tenker antibiotika, kortison, celleprøver, kvalifisert sårrens

håper dette går bra

Skrevet

Det der ville jeg dratt til en annen veterinær med i dag.
Ikke meningen å skremme altså, men det der så ikke bra ut. Hunden må ha smerter og? 
Jeg ville ikke gitt meg før det der ble ordentlig utredet altså. Noen ganger må man bytte veterinær. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...