Gå til innhold
Hundesonen.no

Tipsenavn


Guest Piacava

Recommended Posts

Skrevet

Det er en liten blandig av cavalier og japansk spisshund. Har tenkt på Molly selv men så kom jeg på at det er et annet ord for MDMA? 

 

Nova var fint!

 

Har vurdert Bailey. Er vel hovedsaklig et guttenavn. Men syns det passa til begge kjønn. Men ble så usikker.

Skrevet
7 timer siden, Piacava skrev:

Det er en liten blandig av cavalier og japansk spisshund. Har tenkt på Molly selv men så kom jeg på at det er et annet ord for MDMA

 

Nova var fint!

 

Har vurdert Bailey. Er vel hovedsaklig et guttenavn. Men syns det passa til begge kjønn. Men ble så usikker.

Skal man holde på slik finner man aldri noe navn :innocent: man må slutte å tenke, og bare føle seg frem. Liker man ett navn og det føles rett, gå for det.

Flere navn er jo nøytrale navn, Billie på jente, Billy på gutt. Selv har jeg ei tispe som heter Ninja. Jeg bryr meg ikke noe om folk som synes navnene høres teite ut, de ligner på ditt og betyr datt. Jeg som skal leve med de :D

Skrevet
6 timer siden, Anooni skrev:

Skal man holde på slik finner man aldri noe navn :innocent: man må slutte å tenke, og bare føle seg frem. Liker man ett navn og det føles rett, gå for det.

Flere navn er jo nøytrale navn, Billie på jente, Billy på gutt. Selv har jeg ei tispe som heter Ninja. Jeg bryr meg ikke noe om folk som synes navnene høres teite ut, de ligner på ditt og betyr datt. Jeg som skal leve med de :D

Jepp :D Det jeg tenkte og. Og jeg bare falt HEEELT for Molly, og det samme gjorde mamma :ahappy:

Skrevet
1 time siden, Caelyn skrev:

Jepp :D Det jeg tenkte og. Og jeg bare falt HEEELT for Molly, og det samme gjorde mamma :ahappy:

Da høres jo Molly veldig riktig ut, og det er jo ett kjempe fint navn :wub: 

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...