Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Veterinær er vel ganske godt betalt. Hundelufter og/eller pensjonat, rimelig dårlig betalt/vanskelig å tjene godt på. Hundefrisør, dyrebutikk. Om du skal leve av å holde kurs skal du være rimelig flink og jobbe MYE for å kunne leve av det tror jeg.

Skrevet (endret)

Hundefører i Forsvaret eller Politiet. Da jobber du med hund på heltid og vel så det :) Vet ikke hva lønna for en militær hundefører ligger på, men man får jo generelt godt betalt i Forsvaret. Som politihundefører får du "vanlig" politilønn + et (bitte)lite tillegg for hunden. 

Endret av Dachslys
Skrevet

Skulle jeg jobbet med hund, så tror jeg det måtte blitt gjennom politiet eller forsvaret. Der får du nok greit betalt til å leve av. Skal du jobbe som hundeinstruktør eller evt. på pensjonat, så er som regel ikke lønna sånn superhøy. Jeg jobber selv som instruktør og har valpekurs og hverdagslydighetskurs gjennom hundeskolen jeg tok instruktørutdanning hos, og det har jeg som en liten ekstrajobb i tillegg til en annen jobb og utdannelse. Det er en fin ekstrainntekt. Skal du ha det om jobb på heltid må du jobbe MYE, og du jobber gjerne bare noen timer her og noen timer der, jeg ser for meg det er en ganske slitsom fulltidsjobb. Jeg ønsker hvert fall å ha energi og overskudd til å jobbe med mine egne hunder når jeg kommer hjem, så egentlig er det litt deilig å jobbe med noe annet enn hund når jeg går på jobb.

Skrevet

Fjellanger hundesenter har en utdanning innen hundetrening. De driver å utdanner hunder til å søke etter blant annet kreft. Jeg vet ikke helt hvor vanskelig det er å få jobb etter å ha tatt en slik utdannelse eller hvor godt det er betalt, men jeg ser for meg at det er både vanskelig og ikke så godt betalt. 

https://www.fjellanger.net/utdanning/ 

  • 3 years later...
Skrevet

Jeg jobber som dyrlegeassistent 60% og hundefrisør 40%. Det er kjempe gøy og godt betalt. Begge utdanningene ligger på dyrefagene. no. Kunne jobbet mer med begge retningene, men jeg synes kombinasjonen er perfekt. Gleder meg til hver dag. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...