Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hvordan skal dette løse personangrep, usakeligheter og andre faktorer som ender i mistrivsel hos eksisterende/deltakende brukere? Å bare skjule det fra potensielle brukere løser ingenting.

  • Like 1
Skrevet (endret)

Ingen dum ide, det der. Slik jeg oppfatter det er det nærmest som debattkjelleren på sonen, slik det kunne ha fungert. Problemet er vel at uansett hvor et slikt underforum ble lagt, så ville det være noen med behov for å kontrollere andres meninger og formuleringer..og man kan vedde på at de også vil ha tilgang til et slikt 'sted', om ikke annet for å følge med på at alle 'de andre ' sier/gjør som DE vil..:rolleyes: At noen er så pass voksne at de klarer å stå i en diskusjon uten barnehagetanter for å passe på , er vel en uhyrlig tanke for disse.. ;) 

 

Det jeg kan se som et problem med den ovenfor skisserte løsningen er at det kan bli vanskelig for moderatorer å skille ut hva som skal være med i opprinnelig tråd og hva som skal flyttes. Men på den annen side  har det blitt gjort i flere år her allerede, så det er muligens ikke noe stort problem? 

En enklere løsning ville kanskje være å benytte allerede eksisternede Debattkjelleren, moderere der bare helt unntaksvis og sterkt oppfordre sarte sjeler og politiwannabees til å holde seg unna/benytte andre underfora. 

Endret av QUEST
Skrevet

Dette er ikke noe vi kommer til å vurdere på Hundesonen med det første. Vi stenger tråden, da vi anser debatten om hvordan moderering på Hundesonen skal foregå som avsluttet. 

 

Mvh Moderatorteamet

  • Like 1
  • Confused 1
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...