Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Vi har en snart to år gammel Shetland Sheepdog som antakelig har innbilt drektighet etter løpetid. Hun har spist svært lite de siste to ukene. Vi gir henne vanligvis tørrfor, men vi har også forsøkt med våtfor for å se om det frister mer. Vi har hatt henne til veterinær, men de virker ikke så bekymret som oss. Vi gir hunden mye mosjon hver dag, men det hjelper heller ikke på matlysten. Vi er litt bekymret for henne fordi hun er jo ikke så stor i utgangspunktet. Er det noe mat vi kan prøve å gi henne i denne perioden, slik at hun ikke går ned alt for mye i vekt? Eller eventuelle andre tips til hva vi bør gjøre?

Skrevet
Akkurat nå, BC45 skrev:

Vi har en snart to år gammel Shetland Sheepdog som antakelig har innbilt drektighet etter løpetid. Hun har spist svært lite de siste to ukene. Vi gir henne vanligvis tørrfor, men vi har også forsøkt med våtfor for å se om det frister mer. Vi har hatt henne til veterinær, men de virker ikke så bekymret som oss. Vi gir hunden mye mosjon hver dag, men det hjelper heller ikke på matlysten. Vi er litt bekymret for henne fordi hun er jo ikke så stor i utgangspunktet. Er det noe mat vi kan prøve å gi henne i denne perioden, slik at hun ikke går ned alt for mye i vekt? Eller eventuelle andre tips til hva vi bør gjøre?

Nå har jeg lite erfaring med innbildt drektighet, så jeg skal ikke uttale meg så mye om det, mulig noen andre her inne har mer erfaring? 

Har dere prøvd V&H? De fleste hunder er jo begeistret for det og jeg vil tro at slike pølser er tilgjengelige på de fleste pplasser med dyrebutikker/dyrleger i alle fall? :) 

Skrevet

Dere kan jo gi galastop om dere får det av vetrinær, men personlig ville jeg nok bare latt det være om det ikke er bare skinn og bein igjen av hunden.  Galastop er jo hardt til systemet  så ikke så om å gjøre å bruke om man ikke må, tenker jeg.  Ellers kan dere jo evt droppe den ekstra trimmen om den ikke har dærlig effekt på matlysten.  Så kan hunden heller spare de kaloriene om den trenger dem på kroppen.  Ifht mat så må dere jo evt bare prøve å se hva hunden kan ha lyst på,  og gi medt fet og næringstett mat så det blir flest kalorier mulig på minst mulig mat. 

Skrevet

Min tispe har innbildt nå og hun spiser veldig lite for tiden. Jeg trimmer ikke ekstra heller. Det kommer til å gå over. Noen vil sture litt og være slappe. Min legger på seg og blir blubben, mye fordi hun får så store jur.  Jeg ville ikke gitt galastop annet enn hvis hunden var plaget med mye melkespreng og ubehag. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...