Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet (endret)

I lys av en viss hendelse for et par dager siden,  er det lov å spørre hvordan sånt foregår? All den tid vedkommende, i dette tilfellet,  ikke vedkjenner seg at dette er hens verk? Mulig det er litt på kanten å spørre koblet til en konkret sak,  men siden vedkommende selv flagger det åpent og offentlig på nett,  så er det jo ikke akkurat noen hemmelighet.  Nå tenker jeg altså ikke på å fordele skyld i denne konlrete saken ,  men jeg lurer på hvordan man evt blir koblet til en annen konto uten at personen bak har innrømmet det selv eller har skrevet noe spesielt avslørende?  For siden hen ikke vedkjenner seg det, så er det jo litt drøyt om det er feil liksom. Så synes det er litt relevant for oss andre her inne og.

Endret av Malamuten
Skrevet

Man har tre varianter når du ønsker å slutte å bruke hundesonen.

1. Man slutter å logge på.

2. Man går i brukerpanelet sitt, velger deaktiver, moderatorteamet godkjenner den og brukeren blir deaktivert og kan ikke logges på.

3. Man går i brukerpanelet sitt og velger å bli slettet. Moderatorteamet godkjenner den, og brukeren blir slettet og forumet prosesserer alle poster og innlegg over til gjest.

 

Ang å koble sammen gamle kontoer med nye så går det såfremt man bruker valg 1 eller 2. Valg nr 3 så er brukeren slettet og kan ikke gjenopprettes eller kobles sammen.

 

Sammenslåing av brukerkontoer baseres helt på ip og browser historikk. Bruker X logger på med ip og browser XY. Bruker Y logger på med samme ip og browser XY. Når alle disse tingene er likt, helt ned til versjonen av internettleser. Så blir brukere slått sammen.

  • Like 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
    • Kan jeg spørre om hvilke hunderaser som har minst jaktinstinkt? Er det kun selskapshundene?
    • Jeg har ingen som kan ha hunden så de må være her
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...