Gå til innhold
Hundesonen.no

Hundesport - dine erfaringer i konkurransesetting


Recommended Posts

Skrevet

Jeg la den under "lydighet", men alle hundesporter er velkommen - også utstilling. :) 

Hvilke erfaringer har du gjort deg under konkurranse med hund? Hva er du glad for at du gjorde og hva angrer du på? Litt inspirert av hun som har snappen i dag. Spennende tema! Vil du gjøre ting likt med neste hund eller vil du endre litt på hvordan ting ble? 

Jeg tenker på innlæring (med tanke på stevnestart), hva dere fokuserer på, første start i konkurranse, opprykk, hundens trivsel i ringen etc. 

Skrevet

Jeg kjører løp (slede) og stiller ut, så det er jo ikke helt det samme som LP eller Rally. Men- Det viktigste er å tenke positivt! Være fokusert og tenke at dette går bra- i dag gir vi jernet :) Er kjører/fører/handler ufokusert, så er hundene det også. Jeg har jobbet med å trives i utstillingsringen (utstilling er egentlig ikke noe for meg), for min holdning smitter over... :)

 

 

 

  • Like 1
Skrevet

Med neste hund skal fokuset være enda mer på relasjonen oss i mellom og glede (motivasjon). Kommer også til å ha ett større fokus på fart.
Jeg kjenner at følelsen jeg og hunden går med i ringen er viktigere enn hvilken premiering jeg får. Selvsagt går jeg for førstepremier og opprykk, men lite som slår en GOD følelse i ringen!

  • Like 1
  • 4 months later...
Skrevet

Jeg er veldig glad for at fokuset den første tiden med valp har vært at det er "full fest" å være hos meg når vi trener. 
Det vil si at jeg har hatt mye fokus på fart og belønning av denne, full fest for å gi kontakt og for å arbeide med kontakt og nøyaktighet. 
Mye arbeid med relasjon og at det skal være fint å være med meg, om det er trening på ro eller trening på fart/momenter etc. 
Den gode følelsen under trening og konkurranser er det jeg vil oppnå, så kommer premiene i neste rekke :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Om kjøper har betalt full valpepris og hunden står registrert på valpekjøper, så eier denne alle rettigheter. Da er det normalt med en leasingavtale for kull hvor andre enn eier er oppdretter. Her vil nok avtalene være forskjellig, normalt sett leaser man for prisen av en valp eller en valp.  Hvilken avtale som gjøres er mellom partene selv.
    • Ser helt legit ut. De har organisasjonsnummer, masse info. Familien ser ut til på drive et konsern av nettbutikker.  https://skotner.net/ 
    • Noen som vet om netzoo.no er trygg? Står norsk butikk i Sandefjord ? Aldri hørt om før.
    • Kontakt raseklubben eller NKK for veiledning om dette. Det er ikke veldig vanlig, men det skjer at en oppdretter "leier" en tispe for et kull. De betaler da selvfølgelig alle utgifter i forbindelse med kullet,  men jeg er usikker på om de betaler noe mer enn det til eier, jeg mistenker det er tilsvarende prisen av en valp, evt. en av valpene. 
    • Spør for en jeg kjenner. Oppdretter ønsker at kjøper står som eier. Men vil ha ett kull på tispa. For vil ha genene videre. Hvordan foregår dette vs. forvert? Er ikke forvertavtale. Enten at kjøper har ett kull eller at oppdretter har kull der?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...