Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Klara (Perfect Image Keep an eye on me) er det nyeste tilskuddet her i flokken. Datteren til Perfect Image action for attraction, Stella, som også bor hos oss.

 

Hun er en tøff liten sak som ble hentet denne uken, 8 uker gammel. Det eneste problemet er at hun synes det er kaldt ute, og prøver å adoptere noen som ikke tar henne med ut :aww: Her skal hun være familiehund først og fremst, men også stilles ut litt, og trenes i lydighet/spor/hva enn som måtte passe. Veldig fornøyd med henne! :heart:

 

b2e8ef7cd73ec3c6a0348cd1a01c36ae.jpg

 

1f2e6f9c082fc1795e0663f367047b4f.jpg

 

22d79c752fe5a9e7cea8b1d51fa8141d.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 13
Skrevet

Åhh..gratulerer! :wub: Altså,du  kan hilse henne og si at hun kan få flytte hit, her driver vi ikke med dens slags dyreplaging..:sleep: Nydelig nurk , blir spennende å se henne fremover :) 

 

 

Skrevet

Takk alle sammen! I går var hun med samboeren på verkstedet, og måtte bades (både i går kveld og i dag tidlig), og deretter fønes. Så nå ser hun i hvertfall etter et nytt hjem, mammaen hennes reddet henne ikke en gang. Stakkars lille :aww:

Hun er så kul :D


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
    • Det er ikke kun dynene som lukter men også hele madrassen stinker.
    • Har sett alle de episodene til Maren i mange år. De går opp av sengene sine mens jeg sover og står utenfor rommet å bjeffer høyt. Helt til jeg lukker opp siden jeg ikke får sove.
    • Det første og viktigste er å ta valpen ofte nok ut, så det ikke er behov for å å gjøre fra seg inne. Også om natta. Jeg ville sendt dynene til rens for å få de rengjort skikkelig. Er hundene vante til å sove på soverommet? Isåfall må dere lære dem å slappe av og sove et annet sted. Her er det mye inspirasjon å hente fra Maren og Bølle til Bestevenn. Gi de faste liggeplasser i stua eller annet rom og lær de å ligge der og slappe av. Det kan hjelpe med å bruke kompostgrinder eller barnegrinder til å begynne med, for å begrense dem litt, og evt. i soveromsdøren.
    • Etter jeg fikk valpen som har tissa flere ganger i senga og på dynene så begynte de andre to også å gjøre det samme. Vi har sprayet på Urin Off og andre spray noe som ikke har funka. Vi har også gjort sånn at hundene ikke kommer inn på soverommet vårt men da står de utenfor å bjeffer sammenhengende i flere timer og det går ikke siden de ikke kan vekke nabolaget her. Nå stinker det tiss og bæsj i hele senga og på dynene og de fortsetter å markere. Må vi kjøpe en ny seng og nye dyner og alt? Men bjeffinga slutter de ikke med når de vet at vi er inne på soverommet. Har dere noen tips? Vi er helt desperate her.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...