Gå til innhold
Hundesonen.no

Hund (1 år 3 måneder) veldig vondt i 2 negler.


Recommended Posts

Skrevet

Hei!

Vi har en unghund på nå 1 år og 3 måneder. Klipping av negler er ikke favoritt-aktiviteten, men det går... Untatt 2 negler.

Han slikker på de fordi de rett og slett er vonde. De sitter 1/2 - 1 cm over alle andre negler på innsiden av forlabbene. Han har de ikke på baklabbene. 

Noen som har erfaring med dette? Han får virkelig vondt bare vi såvidt tar på de.. Andre negler går, men ikke disse. 

 

Hilsen bekymret pappa <3

Skrevet

Vet ikke helt, men virker det som han har vondt når han er i bevegelse? Min hund hadde fryktelig vondt i tåleddene på bakbeina, som gjorde det problematisk å klippe klør og rengjøre mellom tredeputene. Veterinæren mistenkte leddgikt på han, men har var ganske smertepåvirket og det var tydelig når vi var på tur og i aktivitet at han hadde vondt. Jeg ville dratt til veterinær for å sjekke det ut. 

 

Edit for å si at på hans poter var alle klørne plassert som de skulle så det vistes ingenting utenpå. 

Skrevet

@Midas Han har ikke vondt når han går, heller ikke vondt når han kommer hjem fra tur og sprinter for å legge seg i sofaen, men han slikker seg ofte på de neglene. Det er det eneste som virker til å være galt med han, utenom det er han kjempeglad og pigg

 

@Lola Pagola ja det er på den måte tomlene. Han har de bare på de fremre labbene, ikke bak

 

 

Skrevet

@Marie Han er blanding av en Shih Tzu og en Pomeranian. Mest Shih Tzu da. Ser litt rar ut, men er utrolig herlig. 

 

Har ikke vært hos veterinær enda, men jeg skal ta han dit. Tenkte jeg skulle høre om noen hadde opplevd lignende før vi dro dit. 

Skrevet
Akkurat nå, norskvillsau skrev:

@Marie Han er blanding av en Shih Tzu og en Pomeranian. Mest Shih Tzu da. Ser litt rar ut, men er utrolig herlig. 

 

Har ikke vært hos veterinær enda, men jeg skal ta han dit. Tenkte jeg skulle høre om noen hadde opplevd lignende før vi dro dit. 

Ok jeg tenkte på at enkelte raser sliter mer med klørne enn andre, men jeg vet ikke om det gjelder de to. 

Lykke til hvertfall!

Skrevet
13 timer siden, norskvillsau skrev:

Hei!

Vi har en unghund på nå 1 år og 3 måneder. Klipping av negler er ikke favoritt-aktiviteten, men det går... Untatt 2 negler.

Han slikker på de fordi de rett og slett er vonde. De sitter 1/2 - 1 cm over alle andre negler på innsiden av forlabbene. Han har de ikke på baklabbene. 

Noen som har erfaring med dette? Han får virkelig vondt bare vi såvidt tar på de.. Andre negler går, men ikke disse. 

 

Hilsen bekymret pappa <3

Slikker han på neglene også når dere ikke rører hunden? Neglene på sporene kan bli veldig lange og noen ganger krølle seg inn/vokse inn i selve sporen. Jeg klippet negler før( andres hunder) og har sett endel eksempler på det. Hvis dere ikke får til å klippe disse klørne selv,mkan det være en ide å få enten noen som er vant med klipping eller en veterinær til å kikke på de. Blir disse sporeklørne veldig lange, er det lett at de haker seg fast i noe og blir helt eller delvis avrevet, noe som naturlig nok er vondt for hunden. 

Skrevet

Ja @quest

Han slikker på de ganske mye. De krøller seg noe, men ettersom han har så vondt så får vi ikke klippet de. Har ikke sett at de har vokst inn i noe, men skal konsultere med en dyrlege. 

 

Tusen takk allesammen

  • Like 1
  • 6 months later...
Skrevet (endret)

Edit. Fulgte ikke godt med og leste kun første innlegg før jeg svarte. ? alt hadde blitt sagt før gitt ??

Edit 2: Zombietråd i tillegg også ja... 

Endret av Mari

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
    • Kan også si at det er mellomstor hund i størrelse. Men man skal unngå helt hopp eller generelle store bevegelser uansett i starten vet jeg godt. Så da sperrer jeg av for sikkerhetsskyld heller enn så være for mye hauk så jeg også får beholdt roen samtidig som gitt ho omsorgen også roen ho trenger er planen da. Samtidig kan jeg si at ho er veldig sterk hund generelt psykisk også fysisk for så kun være mellomstor hund. Bevarer roen når trengs og når ikke trengs vet ho hva ho skal. Bare håper ho forstår legge seg bra for kroppen som nevnt og det er en av de siste tingene jeg er usikker på rundt dette etter operasjon. Ho har nok noen år til igjen asså, frisk som en fisk og aller første ting som noen gang skjedd ho som trengt oppmerksomhet fra veterinær dette mtp fysiske ting eller psykiske ting. Kun vaksiner ellers ho trengt.  
    • Snakket med veterinæren og fikk beskjed om så kun ha valpen bortreist i 7 dager i hvertfall var nok. Utenom det har jeg fått lite informasjon egentlig. De skal informere meg mere i morgen når jeg leverer ho der for operasjonen tidlig på morgenen. Jeg kommer sperre av inngang til sofaen også området foran sofaen helt ærlig bare uansett er planen også legge dyne så pledd i hunde sengene vi har rundt her så ho får komfort også kan lage sin egen om føler for det tenkte jeg. Men er usikker på om dyr generelt etter operasjon legger seg bra mtp der dem sydd bare og der er jeg litt usikker. Ho får body selvfølgelig. Og hvis ho så får en liten tisse ulykke eller gjør fra seg inne bryr ikke jeg meg noe om helt ærlig etter operasjon, da kan uhell skje tenker jeg sånn sett for det er trossalt fjerne livmor også fjerne svulst i 1 jur hvis ikke det er spredt mer enn de funnet da. De håpet det gikk over av seg selv men sist time for sjekk etter innbilt svangerskap fikk jeg time for operasjon temmelig fort så det har blitt noe bedre samtidig ikke borte så de tok avgjørelsen for operere. De tok ultralyd første gang også når sjekket så de er nok veldig nøye her tenker jeg og jeg har tillit til dem på dette også tillit til at hunden klarer seg nok bra. Men mer nervøs rundt dette med gode ligge plasser også gi ho riktig komfort så jeg driver på lager områder avsperret rundt eksempel sofaen og tenker jeg bare sover i sofaen med ho i hundesengen sin første natten eller nettene om så jeg asså for det gjør meg null så lenge jeg har oversikt også får fulgt med på at ho har komfortabelt litt når første døgnene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...