Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvilke grenser setter du for hunden din?


Recommended Posts

Skrevet
Akkurat nå, QUEST skrev:

Bordene ja..de glemte jeg jo :ahappy: Kom på det da jeg så bilder av dine :) Sånn i teorien så skal egentlig ikke hundene være på bordene.. Men i praksis fungerer det ikke helt sånn.. Noen bord er fine og ligge på for å se ut og når vi har plassert stresslessene rett ved sofabordet, så sier det seg vel selv at det et mye enklere å spasere fra stressless OVER sofabordet og så i sofaen, enn å  hoppe ned fra stressless, gå  rundt  bordet og så opp i sofaen..? Hvorfor gjøre ting tungvindt når man kan gjøre det enkelt? :sleep:

Siden kattene får lov til å være på bordene, så ville det jo dessuten være helt ulogisk at ikke hundene også skulle få være  på bordene. :P

Ja er jo egentlig ikke ønskelig her heller, men jeg klarer jo ikke nekte dem/kjefte dem ned heller, søte gutta mine :wub: Her er det også katter som valser på alle overflater, så blir litt sånn hvis en får lov så klarer jeg ikke nekte resten:icon_redface: Men når vi flytter, da skal jeg prøve være sterk... Helt til jeg failer fordi de er altfor sjarmerende :lol: 

13265984_10154016516371293_9745242261680
Her i huset lekes det på bordet også:icon_redface:

De går heldigvis ned når de får beskjed da, både kattene og hundene! 

  • Like 2
  • Svar 54
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morsomt når soniser skal ilegge andre folk motiver. Spesielt uten å kjenne hverken personen eller hunden.  Feks kunne man jo, som djevelens advokat, om følgende ... ... sagt at det høres u

Grenser, hva er det?   For meg er det en selvfølge at hundene skal ligge i møblene /senger. Jeg er ikke spesiellt glad i bjeffing( typ varsling)  og prøver å begrense det. Hundene skal leve sammen i '

Prøver å få de til å ikke gå ut i ytterste gangen når jeg kler på meg, det er så trangt det. Det går så som så... Trym får som regel ikke lov til å ruse seg på tisseflekker, det går også så som så...

Posted Images

Skrevet
På 26.1.2018 at 9:45 PM, QUEST skrev:

Grenser, hva er det? :huh:  For meg er det en selvfølge at hundene skal ligge i møblene /senger. Jeg er ikke spesiellt glad i bjeffing( typ varsling)  og prøver å begrense det. Hundene skal leve sammen i 'fred og fordragelighet' , så jeg avbryter de sjeldne tilløpene til 'uenighet' , selv om det nok ikke strengt tatt hadde vært nødvendig. Det går mer på at jeg vil ha en flokk uten problemer og bråk. 

Det gjør meg ingenting at hundene ligger ved siden/inntil når vi spiser, så lenge de faktisk ikke tar mat av tallerkenen.

Jeg er ikke tilhenger av for mange unødvendige begrensninger og slett ikke av den type der hunden SKAL ligge på plassen sin medmindre den får annen beskjed. Fryktelig trasig hundehold etter min mening. Hundene har ikke bedt om å få komme til meg og hunder flest har nok begrensninger fra før om de ikke skal leve under prøysserregime i hus også. 

Det kunne ikke falle meg inn å lukke hundene inne på annet rom/fjerne hundene for besøkende. Hundene bor her, det er deres hjem og liker man ikke hunder så er ikke dette rette plassen å komme på besøk. 

Jeg forventer ikke at hundene ikke skal ta mat som står tilgjengelig for dem, riktignok ikke av tallerkenen min når jeg spiser men ellers ja. Etter mitt syn er en hund som ikke tar tilgjengelig mat den er interessert i , litt kørka..:P

 

Legger til litt; Når vi er på tur til/fra marka og således i bånd får hundene ikke hilse på andre hunder. De har noen få 'bekjente' pluss noen hunder i familien de får omgåes ( løse med) utenfor egen flokk og det fungerer helt greit. Båndhilsing har jeg ikke tro på og ville nok uansett ikke vært særlig trivelig..En flokk med hunder i bånd er etter min erfaring uansett ikke særlig interessert i å hilse 'pent' på fremmede hunder..:P

Høres ut som vi har det litt likt på hjemmebane.

Har noen regler når vi er ute blant folk.

En av de tingene vi har vært nazi på, er at det ikke under noen omstendigheter er lov å hoppe ut av buret i bilen uten å ha fått beskjed.

Sånn unngår vi skumle situasjoner når vi er på steder med trafikk.

Ellers hilser vi sjelden på andre hunder i bånd, og de får ikke gå bort til folk når vi er på tur.

 

 

  • Like 1
Skrevet

Ikke lov å være i møbler. (De har hver sine egne menneskesenger på hunderommet da.)  Ikke lov å tigge når vi spiser. Ikke lov å være på soverommet. Ikke lov å ta våre ting og tang.  Ikke lov å varsle unødig mye. Ikke lov å herje inne. ( de er så store og voldsomme,pluss vi har glatt parkett så lett å skli og forstrekke noe).   Ikke lov å hoppe opp på folk.  Ikke trekke unødig hardt i båndet. Det er primært de regler vi har.  Sikkert noen flere jeg ikke kommer på i farta. 

  • Like 1
Skrevet

Jeg har og hadde ganske mange, men en del av de har sklidd ut nå som jeg bor med andre som tillater mer enn meg :lol: Jeg har sagt det er greit at reglene sklir litt ut, da jeg tror hundene klarer å skille på hva de får lov til av hvem. 

- De får gå i alle møbler (ikke på bordet), men ikke mens jeg spiser. Dette har sklidd ut til at de får lov å sitte der mens jeg spiser, men må ha litt avstand til meg. Jeg orker ikke å ha de helt oppi meg når jeg spiser. Dette har sklidd ut da roomies har tillatt de å være i sofaen mens vi spiser og han ene har til og med mater hundene fra munnen sin! Ikke rart de har forsynt seg av skålen hans mens han spiser av og til :lol: Han forstår heldigvis at det er hans egen feil. 

- De får ikke bjeffe unødvendig inne eller ute. Varsling om noe unaturlig skjer er lov, men de skal gi seg når jeg sier det er greit. Dette er litt vanskelig sier Blondie :aww:. Jeg tror hun liker å bjeffe, som Blaze til @Tonje

- De får ikke stjele mat eller ting av meg eller av hverandre. Blondie prøver seg på å spise rester fra bordet etter at vi er ferdig å spise, men hun er generelt sett litt frekk og bryter regler titt og stadig. 

- Jeg bestemmer, de får ikke knurre/bite eller slikt hvis jeg gjør noe de ikke liker. Jeg gjør det for en grunn, så det må de finne seg i. Jeg kommer ikke på noe bra eksempel her nå, men la oss si de knurret når jeg puttet de inn i dusjen. 

- Jeg liker ikke at de hilser helt villmann bananas når jeg kommer hjem. Men det er de vandt med/trent opp til nå, så det er ikke på en måte noe grense jeg setter lenger, de bare oppfører seg slik mot meg nå. 

Det er vel egentlig flere ting som er slik, noe de bare har lært seg til, men som jeg en gang har satt en grense for. Som å vandre vileløst rundt. Det gjør de ikke, men det får de ikke lov til heller. Det er sikkert flere ting og som jeg ikke kommer på nå.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...