Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Kjøpe ny sekk med fôr for ikke lenge siden, allerede 3. dagen i tilvenningen så begynte hunden min å røyte og jeg kunne nappe av små hårtuster. Jeg sluttet da å gi av det nye fôret og røytingen avtok, men han hadde mye kløe. I går prøvde jeg å gi litt igjen og i dag røyter han på samme måte. Er det vanlig at de kan reagere så kjapt på fôr eller tror dere røytingen kan skyldes noe annet?

Skrevet

Jeg har opplevd det tidligere. Finner ingen annen forklaring på det. Til tross for at de hundene var altetende ellers og aldri reagert på noe. Kan jo være dårlig rett og slett? Mugg eller noe sånt?

  • Like 1
Skrevet

Jeg vet det sies at man skal holde på i et par måneder for å se, men jeg har opplevd bedring i pels på under ei uke (mer glans, stopp i røyting), så jeg tviler ikke et øyeblikk på at det kan gå andre veien også. 

 

Skrevet

Fòrbytter generelt - uavhengig av kvalitet - kan trigge røyting (og da tilhørende flass og kløe). Altså: om hunden egentlig er på vei til å bytte pelsen, så kan det "kickstartes" med et fòrbytte.

Men det kan også være at hunden reagerer negativt på en råvare i fòret, at fòret er mangelfult (svært lav kvalitet) eller at fòrsekken har en feil, som mugg elller annet. Det kan også være at hunden har blitt eksponert for noe i miljøet som den ikke tåler (som mye husstøvmidd f.eks.)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...