Gå til innhold
Hundesonen.no

Melder dere på champion NUCH på utstilling i Norge?


Recommended Posts

Skrevet

Melder dere på champion NUCH på utstillinger i Norge? Kan man da få andre titler?

Vet det er annerledes på dogs4all da det er norsk vinner titler man kan få.

Men på de vanlige som NKK arrangerer?

Hva slags titler kan en allerede champion få mere av? 

Hvordan er reglene ang. CACIB ?

Jeg har ikke penger nok til å reise langt eller til utlandet med hotell opphold og alt og i tillegg så tør jeg det heller ikke da jeg er veldig pysete av meg å gjøre sånt alene. :icon_redface:

 

Skrevet

Jeg har meldt på champion ved noen anledninger, og da handler det om at jeg og hunden trives med utstilling og få vist henne frem. Nå tar vi imidlertid pause til hun er veteran om et år tenker jeg. Hun har tre norske cacib, så det handler ikke om det heller.

Skrevet

På noen av NKKs utstillinger deles det ut nordic cert, som du kan samle mot et nordic championat. Da må du ha Nordic cert fra to andre nordiske land også.

CACIB deles ut på noen av NKKs utstillinger, og for å bli internasjonal champion må du i hovedsak ha minst fire CACIB fra minst tre land for minst tre forskjellige dommere, og det må gå 365 dager eller mer mellom første og siste. 

Mange stiller sine championer fordi det er hobbyen deres, fordi de samler poeng til mestvinnendekonkurranser i raseklubben, fordi de aspirerer til BIR og dermed konkurrere om gruppeplassering, fordi de vil vise fram sitt avlsarbeid, fordi det tilfredsstiller konkurranseinstinktet, eller fordi de vil ha det sosiale. Og mange andre årsaker. 

Utstilling kan være en dyr hobby, og om en ikke bor veldig sentralt må en regne med å reise litt for å kjempe om titler. Men for det sosiale og som en trivelig hobby holder det jo å delta på de lokale utstillingene.

  • Like 1
Skrevet

Jeg stiller kun for gøy og det å ha noe å fylle dagene med. En hobby. Og sosialisere hundene og det er fin miljøtrening. Skal uansett ikke brukes i avel.

Jeg er heldig der da at jeg bor ganske sentralt på Østlandet og har kun valgt utstillinger på Østlandet som jeg kan kjøre frem og tilbake til på samme dag. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvordan ser deres morgenrutiner ut med valp/hund før dere skal på jobb? Ønsker å høre litt hva andre gjør. valpen vår våkner som regel mellom 06-06.30. Vi tar han da ut i ca 15 min slik at han får gått på do, når vi kommer inn igjen så leker vi litt og trener på kommandoer før han får frokosten sin, så er det litt ut på do igjen før vi går inn, får litt hjernetrim og så er det inn i valpebingen når vi reiser på jobb. Hvordan legger dere opp starten av dagen deres?
    • @Carro92 kan kanskje tipse om noen? Jeg kommer ikke på noen akkurat nå, men har jo møtt noen i tiden jeg var aktiv i hundesport, så mulig det dukker opp noen navn etterhvert.
    • Hei!  Noen som har erfaring med oppdrettere av Whippet på Østlandet som avler robuste og stødige valper? Som har mye (eller mest) fokus på mentalitet, gemytt og personlighet? (Som kanskje ikke bare lar deg velge den valpen du selv vil, men som prøver å matche personligheter?) Eller er ikke dette vanlig blant whippet?   Spør fordi vi er et hjem med barn, og ikke planlegger utstilling.    På forhånd takk for svar😊 
    • Det er nok en helt normal valp dere har. Det er mye arbeid og tålmodighet, og faser man må gjennom, rett og slett.
    • Vi har møttes ute å gått sammen på litt avstand før de har fått lov til å være løse og leke sammen. Han er ikke spesielt interessert i andre hunder. kan legge til at han er en hun med litt lite tegn. Går fra null til hundre. Han kan ligge å sove og Bergan våkner er det første han gjør å bite, og da voldsomt og ikke kose biting. Vi har ofte skjønt at dette er et tegn på at han må på do og prøver å ta han ut før dette skjer. Vi prøver også å få lagt han, avledet han før han blir overtrøtt, med noe varierende hell. Som sagt går han fra 0-100 når det først starter. vi har vært hos dyrlege og utelukket at det er noe galt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...