Gå til innhold
Hundesonen.no

Steder i oslomarka med lite folk?


Recommended Posts

Skrevet

Jeg og en venninne har planer om å utforske oslomarka i vinter, og da blir nok mange av turene på søndager for å få med oss mest mulig dagslys. Men jeg går helst med løs hund og helst mest mulig alene. Jeg er ikke så kjent, og håper noen har noen tips til mål, runder eller områder som kan passe?

Vi tenker å gå tur i ca 1-3 timer, og kjører bil eller kollektivt. 

Jeg er godt kjent i vestmarka og bærumsmarka, men tar gjerne imot tips der og :)

Skrevet

Søndager er det jo ofte mye folk de fleste steder, samt at vinterstid er det ofte skiløyper der det er ok å gå om man ikke vil vasse i snø (når det er snø da). Mulig det er litt mindre folk på Nittedalssida av Lillomarka? Tidlig på morningen er det ofte ok flere steder i Lillomarka, men midtvinters er det jo mørkt til litt utpå dagen... Langt inn i Maridalen og Solemskogen er det ikke så mye folk, særlig om man går litt av veiene, så lenge det er mulig. Men noe folk må du nok regne med på søndager.

Skrevet

Ikke så mange som vet om Sørmarka. Eventuelt starte turen på Krokhol og gå over til sørmarka og gå Irundt vannet og tilbake. Løypa er ikke skiltet så du bør vel finne ut litt hvor løypa går på forkant 

Skrevet

Jeg pleier å gå innerst i Maridalen, ved Skar. Møter veldig sjelden folk der, selv på søndager. Pleier å gå litt opp til venstre fra parkeringsplassen, forbi et rødt hus og en bom og inn i skogen. Går som regel på småstier/i skauen framfor grusveien :) Har aldri gått veldig langt innover da, så usikker på hvordan det er om en tenker lange turer :) 

Ellers møter jeg og sjelden folk når jeg går i skogen ved Rikshospitalet, fra Sognsvannsveien (et stykke oppover veien er det en liten parkeringsplass på venstre side). Går først over et jorde, så opp inn til venstre opp i skogen, og etter et lite stykke langs en grussti kommer en lite synlig avstikker inn til høyre hvor jeg nesten aldri møter noen :) Er ikke langtur dette da, men helt grei for å ha hundene løpe løse uten å møte folk.

Kan gjerne vise, og har veldig lyst til å hisle på kleinspitz :D

Skrevet

På veiene inn fra Skar går det tidsvis mye folk i Maridalen. Mulig det avhenger av årstid, og jeg er der ikke ofte, men har vært der 2-3 ganger med venner og da på søndager, hvor det har vært en god del folk der. Men de fleste er nok på veien opp og ned til Øyungen. Gikk der på formiddagen i går, og da møtte jeg bare ett par med tre hunder.

Men om man har bil og tar av inn mot Sandermosen fra Maridalen kirke er det mye mindre folk. Antageligvis til dels fordi det ikke går buss der, men er også mindre kjent tenker jeg.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...