Gå til innhold
Hundesonen.no

Kennelhoste


Velvet86

Recommended Posts

Chanel har sannsynligvis blitt smittet av kennelhoste på valpeshowet forrige helg.. Hun surkler i nesen og hoster.. Har vært til innkjøp av Bisolvon som virker slimløsende (etter oppfordring fra oppdretter), for vi kommer oss ikke til veterinær i helga.. Noen som har noen tips til hva jeg kan gjøre? Om det er noe som går an å gjøre da.. Trodde ikke hun kunne få det jeg, siden hun har fått alle vaksiner.. Men men..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hold hunden i RO. Det er det viktigste. KUN ut for å tisse/gjøre fra seg,og så inn igjen og hvile.

Siden hunden er vaksinert, kommer det forhåpentligvis til å være slik som en forkjølelse for oss. Men det som er trasig med kennelhoste er de sekundære infeksjonene - faren for bronkitt b.l.a er der.

Men så lenge hun ikke blir verre, så bare hold henne i ro inne.

God bedring.

:P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

nei for all del hold hunden mest mulig inne. Vi trodde virkelig ikke rex hadde kennelhoste, for han hosta veldig lite, og kun når han dro i båndet (hørtes bare ut som en hund som drar mye). Men slapp han ut i hagen og han var helt i hundre. lekte og kosa seg, virka i stor form, men når han kom inn så lå han rett ut, og orka ikke gjøre noe, mverken spiste eller drakk. nesten 42 i feber så måtte til vet`n. fikk febernedsettende, og en antibiotikakur på 10 dager (hadde vist satt seg i lungene også, og det pga han var ute den dagen :) )

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Heisann

Ben ble også smitta med kennelhoste på ett valpeshow i sommer, det florerte av kennel hoste rundt i vestfold spesiellt. Vi ble til og med advart på ett valpeshow i hønefoss, og det var flere som tydelig hadde kennel hoste, fikk beskje om og holde hundene fra hverandre. Huff :)

Det høres helt forferdelig ut, vi trodde det var noe alvolrig galt, men vi fikk antibiotika og holdt han i ro, og da ble han frisk etterhvert, men det holdt på en stund allså.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tja, min forrige hund måtte ha små måltider gjennom hele dagen, ellers ble hun kvalm og spydde hun magesyre. Det feilte henne ikke noe utover det at magesekken ikke tålte å bli helt tom. Det hunden jeg har nå sultestreiket i sitt tidligere hjem og kunne gå dagevis uten mat. Hun klarer seg like fint på ett stort måltid daglig som flere små. Jeg har prøvd OMAD selv, og jeg klarer faktisk ikke å spise ~2000 kalorier (som er mitt dagsbehov for vedlikehold) på ett måltid. Fasting kan sikkert være positivt for noen individer i noen tilfeller, men jeg tror absolutt ikke det er noe som passer for alle.
    • Det var lenge siden! Hvis du faktisk skal ha noe særlig sol og varme så er det sør-Spania som gjelder. Kanariøyene hvis du vil være værsikker. Det kan være ganske hustrig ellers i sør-Europa, og husene der er jo ofte ikke laget for vinter og ikke spesielt godt isolert. Heller ikke i Spania, forsåvidt. Kanskje se på feriehusutleiere som Novasol og den type ting?  Tenker du å fly eller kjøre? Det blir jo fort dyrt å fly tre store hunder fram og tilbake i cargo.
    • Jeg har begynt å se etter sydendestinasjoner pga helsa, og tenker at hvis jeg blir ufør så blir det å tilbringe vintrene der nede. Jeg vil ha noe veldig rolig, ei hytte ved et stille fjellvann med bare en dagligvarebutikk i nærheten hadde funka, liksom, men jeg sliter litt med å orientere meg. Er det noen som har forslag til feriedestinasjoner for ei litt pysete dame med to mellomstore (alaskan husky og storpuddel) hunder? 🙈 Pris har en del å si, jeg vil helst ikke blakke meg 🙈
    • Hei.  Jeg har hatt Mitt spor og err veldig fornøyd med dem men nå skal jo dem legges ned fra 30sept nå.. Så da fikk jeg tilbud om å få gratis brikker igjennom Lildog og dette er noe av det mest ubrukelige jeg har hatt.. Dem har ikke i nærheten av det Mitt spor har av aktivitetsovervåkning og turfunkjon osv.. Så jeg skal over til Tractive men har 2 hunder så det som holder meg igjen er prisen på abennomentene jeg må ha siden jeg vil jo ha alle de funksjonene som er tilgjengelig men da må jeg ut med minimum 2520-, for ett år på begge gutta samtidig for å få fullt utbytte av trackeren.. + at det koster jo fra 1000-, - 1500-, pr sporingsenhet oppå der igjen.. Og med uførepensjon så har man ikke mulighet til å betale sånne summer på engang på en sporingsenhet men heller det enn å miste dem fordi dem kanskje løp etter ett rådyr ellernoe og løp for langt og ikke finner veien hjem igjen..  Så du betaler for trygghet på tur tenker jeg.. Jeg har mine løse på tur nesten hver eneste dag.. Det har gått bra hittil men man vet aldri..  MEN STYR UNNA LILDOG IHVERTFALL ER MITT RÅD!!! 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...