Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har en 2 Engelsk Setter hanner, en på 2 år og en på 10 mnd. Sliter med at han på 10 mnd tisser i sengen sin i løpet av dagen, når de er alene hjemme. De er alene i 7 timer på dagen, og de får en skikkelig tur før jeg går. I noen perioder går det fint, men nå er det ille. I natt tisset han også på natten. Har sjekket at han ikke har uvi. Har lagt 2 åringen i bur, så de ikke skal leke på dagen, men det hjelper ikke. Vet at de er rolige og sover mesteparten av dagen, da jeg har kamera som jeg kan følge med de der de ligger. Har noen noe tips til hva jeg kan gjøre. Han burde jo kunne holde seg i 7 timer når han er 10 mnd. 

Skrevet

For det første, ligger hunden i bur i de tilfellene han tisser i sengen?

Det er forskjell på 'bør kunne' og kan.. Det kan være flere årsaker til at hunden tisser i sengen. Ligger hunden i bur, ja da er jo saken åpenbar..

En frisk hund vil normalt ikke tisse der den ligger, såfremt den har mulighet til å tisse en annen plass ( altså ikke i bur..) . 

Hvis hundene ikke ligger i bur, og du vet at det ikke dreier seg om markering, som forøvrig kan være gjort av den eldre hunden, så ville jeg fått hunden undersøkt nøyere. Hvis hunden tisser på seg mens den sover, så er det et eller annet som ikke stemmer. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...