Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Koda er ikke spesielt kresen på leker, han elsker alt. Spesielt baller, i alle typer og størrelser. Men den vi bruker aller mest, er JW Holee-roller. For da kan jeg kaste den først, og så kan vi ha litt drakamp etterpå.

5963da3f6300009cfa325a2bf8303b25.jpg



Huffy sin favoritt er Tug-E-Nuff Bungee Ring. Jeg synes pelsleker er litt ekle, siden de blir så full av spytt med én gang, og tørker sakte. Men når valpen synes pelsleker er mye kulere enn andre leker, så får det bare bli pelsleker [emoji14]

87d4c20deabd1bd702752bc81fb80a94.jpg

Skrevet

Whippeten min elsker, og da mener jeg elsker ball med snor i! Den han han slenge rundt på, og kaste opp og ned. Pluss at når vi kaster ballen så går den langt.

Pleier å kjøpe denne ballen fra Biltema til 29.90. men vet min søster har kjøpt noen ballen på jula, til tilsvarende pris som han også liker.

47-202_xl_1.thumb.jpg.b25b55bf4ff37c6fba33b184fdcff430.jpg

Skrevet

Kaisen: Har du sett de lekene på en nettbutikk? Grisen der er den store favoritten til frøkena her! Men,har mistet "halen" sin nå etter en drakamp ?Så den er litt stusselig nå! Kjøpte min for 7 år siden til forrige hunden min.Har lett men finner den ikke ?

Skrevet
46 minutter siden, Gåsa skrev:

Kaisen: Har du sett de lekene på en nettbutikk? Grisen der er den store favoritten til frøkena her! Men,har mistet "halen" sin nå etter en drakamp ?Så den er litt stusselig nå! Kjøpte min for 7 år siden til forrige hunden min.Har lett men finner den ikke ?

https://nettdyret.no/hund/hundeleker/pipeleke-long-tail-16cm_14-313.html

Ellers har jeg sett se på dyrego butikker hvis du har en i nærheten:)

Red; ullared har også, men set blir kanskje litt langt:lol:

Skrevet

Det kan forøvrig nevnes at hundene ikke har fri tilgang til lekene jeg nevnte over [emoji28] Ingen av dem tåler at hunden får ligge i fred å tygge på dem. Vi bruker dem kun som belønning når vi trener [emoji4]

Skrevet

Kaisen : Juhu tusen takk ?Jeg hadde kanskje ikke lett så nøye når nettdyret har den ??Bor i Trondheim så nettdyret fungerer bra :) Litt av grunnen til at frøkena her på 8 mnd liker den så godt er jo fordi den er den leken jeg har tatt med ut mye da jeg også synes den er kul ??

  • Like 1
Skrevet
30 minutter siden, Gåsa skrev:

Kaisen : Juhu tusen takk ?Jeg hadde kanskje ikke lett så nøye når nettdyret har den ??Bor i Trondheim så nettdyret fungerer bra :) Litt av grunnen til at frøkena her på 8 mnd liker den så godt er jo fordi den er den leken jeg har tatt med ut mye da jeg også synes den er kul ??

Ikke alltid så lett :teehe:

Jeg også digga den før. Men nå kommer hun å piper med den i øret mitt hver gang jeg skal se noe på tv...dum som jeg var så kjøpte jeg enda en, i en annen farge, på ullared. så nå har hun TO:sleep:

  • Like 1
Skrevet

Disse brukes kun til belønning :)

Tundra sin favoritt er denne med pip i :D

321_4.jpg

 

Denne elsker Kiwi

365002_1.jpg

 

Denne elsker Anastasia, kaninskinn med pip i :D 

598116499.jpg

 

Enn så lenge har jeg ikke funnet Zito sin store gull-leke.. han liker det meste, men ingenting er virkelig den store ennå :P 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...