Gå til innhold
Hundesonen.no

Sunlily's The Sun Of Winter


Sunlily
 Share

Recommended Posts

Så klart må Peek-A-Boo få sin egen tråd, når både Moltres og Tirith har en :)

Peek-A-Boo er valpen jeg beholdt selv etter Moltres sitt første kull, enda hun ikke skulle bo hjemme. Jeg hadde bestemt meg hele veien for at valpen jeg skulle beholde, skulle rett ut til fôrvert, men Peek-A-Boo ville det annerledes. Det var ganske enkelt bare noe ved henne som gjorde at jeg ikke klarte tanken på at hun ikke skulle bo hjemme. Hun har en attitude og personlighet som jeg kun har sett hos en annen hund, og det er hunden jeg savner mest i hele verden. Hunden som jeg måtte gi slipp på så alt for tidlig, som elsket hver minste utfordring og som var så aktiv at jeg ikke visste hvor jeg skulle gjøre av meg det første leveåret hennes. Ja, hun er rett og slett som en reinkarnasjon av Nagini... Så så klart måtte hun bli. :wub:

Peek-A-Boo er fra Game Of Thrones-kullet som sonen kunne følge hele veien her. Hun har fått stamtavlenavnet Sunlily's The Sun Of Winter, som da er hentet fra Game Of Thrones. Hver og en av valpene fikk navn fra ulike husmottoer i serien, noen mer kjente enn andre :)

Peek-A-Boo skal i likhet med de andre hundene som bor i huset her få lov til å gjøre litt av alt, så ser vi underveis om vi trives bedre med noe fremfor noe annet. 

501.JPG.2b536e108b741584cf1bef3b471242a0.JPG 

 

IMG_4481.thumb.jpg.be26bc3f5c6de02a5135a8a31d817677.jpg

 

IMG_4556.thumb.jpg.1415d0830066f19d3a925c1a5d085b52.jpg

 

IMG_5049.thumb.jpg.e0e42000bcf344006b7348d78e67db8e.jpg

IMG_5058.thumb.jpg.60a7f8dfa2be461ce5c045d7bb2ca22a.jpg

IMG_5706.thumb.jpg.b85f736e33ac9296ed9a5f550f505ddc.jpg

IMG_5778.thumb.jpg.4255a5d3807983f9019b8a5d27594efc.jpg

IMG_6031.thumb.jpg.665c72ddbb05eb549b2249ff6d6f1757.jpg

  • Like 17
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 5 weeks later...
  • 1 month later...

Peek-A-Boo vokser og gror som kullsøsknene sine og har deltatt på et par utstillinger i vinter :) 

På valpeshowet til D4A ble hun andre beste tispe med en strålende kritikk. 

To helger senere var vi en tur i Sverige hvor hun ble både BIR valp og BIG2 valp, mens dagen etter deltok vi på et NHL-show hvor hun ble BIR valp og BIS2-valp :) Nå er det ny runde med utstilling - først på Letohallen, og der etter en liten utstilling i Sverige :)

24302158_10155534514931281_1753402349376603087_o.thumb.jpg.d5eb4e920b877ceba420bf493fb084bd.jpg

 

IMG_0961.thumb.jpg.da17626a21f04989518154b1e2243ce8.jpg

 

IMG_2459.thumb.jpg.8187117349a54073c66f71e5606ab9e0.jpg

 

Treningsmessig trener vi litt av hvert, men jobber oss inn mot LP og RLP, og til våren også bruks, men vi har ikke så dårlig tid ;) Hun er en moro hund å jobbe med, så jeg koser meg hver dag som går med henne :)

  • Like 5
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 months later...

Du verden som tida flyr. Neste måned er Peek-A-Boo og de andre valpene allerede juniorer. Hvor ble det av tiden? :o 

Siden sist har Peek-A-Boo også lagt til en BIR med BIG4-plassering også :)
Hun har fått vært med på sin første flytur og besøkt min bestemor ei uke, og hun har og vært med på besøk til Finland tur/retur på en helg med bil og besøk sin pappa og hennes tobente "bestemor". 

Hun er en dødskul frøken som synes verden er et fantastisk sted å være, og er egentlig en veldig ukomplisert hund å ha i hus, og er lærevillig og utadvendt. 

IMG_3768.thumb.jpg.5b941b7e2f84c760c7f4f9ea8e3a3dbe.jpg

28755168_10155102119391143_1800305612_o.thumb.jpg.f5cf595be36a1bd41ba65da6efe35831.jpg

28821878_10155102119351143_275821196_o.thumb.jpg.1df9183198387c19ee9bfd775587ba9b.jpg

28768590_10155102119341143_532307464_o.thumb.jpg.918aec006e0fc784a504643b08effbe6.jpg

De tre siste nederste bildene er tatt av Fotograf Helene Nilsen for nesten en måned siden. :wub:

 

  • Like 4
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...
21 hours ago, Anooni said:

Nydelig :wub:

Tusen takk :wub:

21 hours ago, QUEST said:

What..er det der en aussie..? Absolutt fineste  jeg har sett og nå lurer jeg jo på hva de andre skabelonene jeg har sett var slags rase.. :P Flott hund og flotte bilder! 

Tusen takk :ahappy: Det som er med aussien er at det er så mange ulike linjer og en rasestandard hvor alt bare skal være moderat uten å egentlig være beskrevet hva en moderat hund er, så det er fritt fram til tolkning fra både dommere og oppdrettere. Så har du så klart de største forskjellene hvor noen avler store og pelsede hunder med kraftig benbygning, mens andre det motsatte igjen. Noen avler med stort fokus på bruksegenskaper og andre bryr seg mest om hvordan de kan få flest gruppe og BIS-plasseringer. Jeg liker mine lette nok til å ikke være hindret av pels og bygning i arbeid over lenger tid, men kraftige nok til at de har en sjanse til å gjøre det greit i utstillingsringen også, men så er det opp til hver enkelt å avgjøre hva man selv liker og ønsker :)  Personlig synes jeg jo at mine er akkurat passe og funker til mitt bruk, og Peek-A-Boo (eller PAB som hun ofte er forkortet til) utfyller de aller fleste av mine ønsker i en hund så det er veldig hyggelig å høre at andre også liker henne :wub:

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...