Gå til innhold
Hundesonen.no

Kjønnsdiskriminerende med hundepark for begge kjønn..


QUEST
 Share

Recommended Posts

http://www.stockholmdirekt.se/kronika/inte-helt-fel-med-konsuppdelad-rastgard-men/repqin!YX1nJABn8GPOecXyz3UwVw/

Jeg glemte å legge til at jeg er veldig glad for at noen endelig har satt ord på denne fryktelig kjønnsdiskriminerende saken! Dette er uhørt og det er nok det hvite patriarket  med Trump i spissen, som ligger bak denne praksisen :sint_01:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg skjønte ikke greia. For å kommentere artikkelen og ikke ditt dårlig forkledde forsøk på sarkasme, @QUEST :P Hun fikk ikke ha med ei tispe med løpetid i et frislippsområde, så nå vil hun ha egne områder for tisper? Okay, liksom.. 

Men selvsagt, kastrerer man alt slipper man jo alt sånn hassel som det er med hormoner og kjønnsdrifter, og sånt er jo sååå slitsomt.. 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

7 minutter siden, 2ne skrev:

Jeg skjønte ikke greia. For å kommentere artikkelen og ikke ditt dårlig forkledde forsøk på sarkasme, @QUEST :P Hun fikk ikke ha med ei tispe med løpetid i et frislippsområde, så nå vil hun ha egne områder for tisper? Okay, liksom.. 

Men selvsagt, kastrerer man alt slipper man jo alt sånn hassel som det er med hormoner og kjønnsdrifter, og sånt er jo sååå slitsomt.. 

Hvis du ser på bildet jeg legger ved her, så ser du kanskje hva jeg ler av ? :P

image.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Men i jøss :o Feminisme er vel og bra, men det får da være måte på. Å kalle det kjønnsdiskriminering når en løpetispe ikke får være i hundeparken, er noe av det dummeste jeg har hørt denne uka. Hvis man er så avhengig av å bruke parken at man ikke kan finne på noe annet med tispa i de ukene, så har man alvorligere problemer med hundeholdet enn diskriminering. 

  • Like 5
Lenke til kommentar
Del på andre sider

1 time siden, Mirai skrev:

Men hva er problemet da, la henne for all del slippe inn løpetispa si og se hva som skjer :lol: . Så slutter hun sikkert å gå til avisa om at det er urettferdig.

Jeg tror de fleste hannhunder stemmer for den løsningen ? Jeg fatter ikke at folk vil ha løpetispa si med i hundepark jeg.. tenk å utsette den stakkars tispa for sånt. 

  • Like 4
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Husker jeg var på Hundejordet i Frognerparken for en stund siden, det var én annen hund der, ei tispe, som Kuro lekte fint med. Så kommer en hund til, som ikke lar tispa være i fred, og plutselig går han på Kuro. Jeg ble kjempeforvirret, for det hadde ikke vært antydning til sure miner før det plutselig smalt. Så sier han som hadde tispa, at "åh, men de krangler sikkert bare om hvem som skal få parre henne, he he he!" 

Jeg bare ... tuller du? :|  Neida, hun var HØYLØPSK. Kuro var jo kastrert, så det var greit det, men å slippe hunden sin på et ikke-inngjerdet frislippområde? Den andre hunden som kom, var jo IKKE kastrert. 

Nei, det er såpass mange idioter i verden at jeg tror det er helt greit at høyløpske tisper ikke får være med i hundeparken. :P  

  • Like 5
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...