Gå til innhold
Hundesonen.no

Artikler og lignende du har skrevet!


Espen

Recommended Posts

Vi ønsker og lage en samling med artikler her på Hundesonen og derfor ute etter bla. følgende artikler:

Er du klar for Hund - Delvis Ferdig

Vær en ansvarlig Hundeeier.

Hva trenger du før hunden kommer hjem. - Delvis ferdig

De første dagene med hunden.

Sommer & Vinter tips til Hunden

Reising med hund

Tannhelse

Hund & helligdager - Påske, Jul, 17 mai. Hva er lurt / Hva er ikke lurt.

Eldre Hunder

Avlivning av hund - Ferdig

Handling - Ferdig

Dette var noe jeg kom på nå, men det er sikkert MASSE annet som kan være lurt og ha med.

Har du noen artikler liggende som du selv har skrevet? Heller har lyst til og skrive noen ?

Artiklene vil bli vurdert i åpent forum så flere kan vurdere dem så de blir kvalitetssikret.

Ingen personlige meninger skal med.

Høres dette ut som noe for deg? Skriv her, ta kontakt via pm. Skrik ut.

Ditt navn vil selvsagt stå nederst i artikkelen. :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 weeks later...

Har fått inn En artikkel til nå folkens. Må da være flere som har!!

Det er om avlivning av hund så den kan dere ikke skrive om !

Eh? Så dere har fått in den ultimate, endelige og altomfattende artikkelen om avlivning av hund?

(Hvorfor skulle det ikke kunne finnes flere artikler om samme emne, for å spørre på en annen måte?)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hei. Nei det var kanskje litt klossete formulert, det er selvsagt lov og skrive om det og sende inn også. Da må de evt. slås sammen.

Men det kommer ikke til og ligge to artikler om ting - det vil bare forvirre.

Jeg er sikkert ute og sykler her - men hvorfor vil to artikler om samme tema forvirre? (Som dette diskusjonsforumet vel beviser daglig har mange forskjellige oppfatninger om ting - og den ene erfaringen, oppfatningen og innfallsvinkelen kan vel være like nyttig som den andre? - og jo mer info jo bedre?)

Eller?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg er sikkert ute og sykler her - men hvorfor vil to artikler om samme tema forvirre? (Som dette diskusjonsforumet vel beviser daglig har mange forskjellige oppfatninger om ting - og den ene erfaringen, oppfatningen og innfallsvinkelen kan vel være like nyttig som den andre? - og jo mer info jo bedre?)

Eller?

Ja. Enig der. Tror det vil bli mere forvirrende om man skal flette sammen to artikler med ulike oppfatninger sammen til en. Dessuten vil jo da ingen av forfatterne kunne stå for detn artikkelen?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 month later...
  • 7 months later...
  • 4 months later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Haha, kattejaging er nok ekstremt krevende. Men jeg var impornert over Grisha Stewart som fikk en jack russel til å ikke jage ekorn ved bruk av BAT (behaviour adjustment training, egentlig et litt teit navn på en metode siden mye trening er nettopp for å justere adferd, men det er nå det det heter). 
    • Han har helt rett! Når de er over 10 får de lov å gjøre som de vil! (I min bok)
    • Det er vanskelig å akseptere at de begynner å bli gamle. Det er mye mer vi kan gjøre for hundene nå enn de gjorde før i tiden, selv om jeg også synes det er urimelig å holde dem i live "så lenge som mulig" for egen del. Men så lenge vi faktisk kan lette livene deres i alderdommen så gjør vi jo helst det. Jeg antar at hun er fulgt opp og sjekket hos dyrlege siden hun går på rimadyl. Jeg er usikker på om det kan (eller bør) kombineres med librela eller andre smertestillende mot forkalkninger, så sjekk det. De siste årene hadde jeg månedlig fysioterapi for hundene, og kan anbefale det. En hundefysio kom hjem til oss og masserte og behandlet stivheter i kroppen, og hundene var betydelig bedre av det. 13 år er en anstendig alder, og jeg tenker nok at uansett alder så er det nok dessverre på tide å innstille seg på at hun ikke kommer til å leve evig.  
    • Hei. Registrerte meg nettopp. Har alltid hatt mine egne meninger om hundehold. Nå begynner min kjære Lady (13 år gammel Border Collie) å tydelig vise tegn på at hu er gammel. Hu har alltid hatt fri tilgang til tørrfor (og vann seff) - ok hu er litt feit - men å begynne å måle opp ting nå? nei. Hu skal ha fri tilgang som alltid. Prøver så godt jeg kan å ordne slik at hu skal ha det bra - vi sitter en plass i naturen - jeg får hu til å ligge / bli - også hiver jeg diverse godbiter (markies) ut over et område som hu går og snuser og leter opp. Hu har gått på "Rimadyl" i et par år (ettersom jeg har forstått så skal dette hjelpe på forkalkninger i ryggsøylen + at de skal være mildt smertestillende (?) I gamle dager var hu en atlet. Endeløs energi. Nå når jeg skal prøve å gå en tur så "stopper hu meg" - hu går foran - og ser på meg, ser tilbake - hvis jeg snur meg så springer hu rett hjem - tydelig at hu vil bare hjem og ligge uttafor døra (bor på gård) så jeg sitter der og liksom bare bekymrer meg. I know - gammel hund. Men jeg vil at hu skal ha det bra - så lenge som overhodet mulig - Jeg jobber ikke - det er bare meg og hu. Jeg synger alltid en sang om morgenene - "God morgen, god morgen lille golli klump - osv" (I know pretty cringe) hu digger det - kos og hale som går. Hu har vært min love - ikke bare for de siste årene - alltid. Orker ikke tanken på at hu skal dø. Fokk det. Det virker som hu har det greit om natta - men noen ganger er det slikking / pesing - som om hu stresser med noe eller har det vondt (og det er vondt å høre på). Noen netter er det helt stille. Ok. I know. Hvis hu lider så skal hu selvfølgelig få slippe, men vi tar ikke livet av våre gamle bare fordi de plutselig må i rullestol eller blir demente. Hu var med på en hel runde disc golf i dag - men måtte hjelpe hu opp fra et dillete område (hu satte seg fast, klarte ikke å komme seg opp) - egentlig så fatter jeg ikke helt hvorfor i helsiken jeg lager denne posten. Er som regel uenig med de fleste. Men hvis noen har noen ideer / gode forslag så hallelujah.
    • Min første.. er noe som hører med i en dagbok, og i dag er det Edes første diare som er tema -_- Stakkars gutt. Han har vært så snill og god gutt så lenge nå, han fortjener ikke det der. Så snill og god at han valgte gå på badet og ha diare der mens jeg sov. Like a sir.  For å alltid se på den lyse siden av ting, å slippe vaske sofa og tepper og sånt er gull. Dette kunne vært meget verre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...