Gå til innhold
Hundesonen.no

Pomeranian


Line_

Recommended Posts

Prisen på en pomeranian kommer an på hvilke oppdretter du kjøper fra,stamtavle,alder,evt meritter i utstilling osv.

Men de ligger nå på alt mellom 13-17 tusen kr (tispene er vanligvis et par tusen dyrere)

Jeg har ikke så lyst å legge ut link til oppdrettere siden en må finne den oppdretteren som passer en selv best syns jeg :D

Det er mange gode og hvis du ser på www.hunderaser.no så har du en god del pom oppdrettere der :D

Fordeler og ulemper?

Hmm. Det er jo en del pels arbeid på dem da (men du har jo puddel så du er jo vant med det)

utstillingsklippen er ganske tricky og tar tid og lære (har hatt pom i to år nå og jeg er laaangt fra god nok!)

de knytter seg veldig til én person (det kan være bpde positivt og negativt alt etter hvordan man ser det :D )

og dette er ikke rasen man skaffer seg hvis man ikke tåler gneldring. For det gjør de.

De er aktive og elsker å få drive med noe, og mange pommer kan ha et veldig "røft" gemytt.

Liten men tøff passer dem perfekt.

Fordeler er at de er noen utrolig hengivne småtasser. De kan brukes til alt! Bare fantasien setter grenser. De er små og er en grei størrelse og ta med seg :P

De spiser for veldig lite (pito spiser vel for 150 kr mnd)

Hmm. det var det jeg kom på i farten. spør om du lurer på mer :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

hei..

søstra mi har pomeranian hunder.. de fikk hvalper på dem i desember. og har nå netop solgt dem.. de fikk da 18000 kr uansett kjønn..

hilsen laila

Hvorfor tok hun 18 000 kr for dem?

Hvem var foreldrene?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvilken prisklasse ligger de i?

Har noen linker til gode oppdrettere?

Noen som har erfaring med rasen? (fortell! ulemper, fordeler?)?

Hei

Ta gjerne kontakt med Solveig Olsen. Hun sitter i avlsrådet i NPK. I tillegg til puddel driver hun med pomeranian.

Du finner nr hennes på NPK sine nettsider (avlsråd)

Hun er en meget kunnskapsrik dame...og utrolig hyggelig! Tror du vil få god hjelp av henne!

Lykke til :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvorfor tok hun 18 000 kr for dem?

Hvem var foreldrene?

hei .....

vet bare at de snakket med en kar som driver med pomeranian og han ga dem beskjed om å ikke selge dem for under 18000 . .

og det var ingen problem.. mange som var intreserte ,og de ble solgt kjapt...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ikke som jeg kan se. Du vil få beskjed hvis en tråd fjernes, med mindre du åpenbart er en spam-bot. Simira med Moderatorhatt
    • Kan hende det bare er jeg som er fullstendig glemsk her altså, men jeg var så sikker på jeg hadde laget en «min hund» tråd til Karma, men isåfall er den borte nå. 🙈  Kan dere se på «bakrommet» om tråder har eksistert og er blitt slettet av en eller annen grunn? Eller er den sporløst borte isåfall?  Vil jo gjerne unngå at det skjer igjen om det er en grunn til at den er borte og det ikke bare er jeg som innbiller meg at jeg laget den tråden. 😂
    • Om du får til å taime vekkerklokke og morgenrutine sånn at valpen sover når dere forlater bilen den første tiden, så får du mer tid til å trene den mer forsiktig og gradvis på å være alene.  Meninger om tyggesaker uten tilsyn er delte mellom teoretikere og praktikere. (Det meste KAN i verste fall drepe hunden ved kvelning eller blokkering av tarm, men barn kan brekke nakken av å falle skeivt ut av en høy seng også, og en bekjent snublet på en skogssti og døde momentant av å lande med hodet på en stein. Det er mye potensielt veldig farlig som veldig sjelden skjer.) Fra flere tiår med skadefri altmuligtyggere våger jeg banne i kirka og trosse de mest forsiktige ved å anbefale en fordøyelig tyggesak, f.eks. okse*****, eller en fryst Kong, så har valpen noe annet å fokusere på enn at den er forlatt alene. Beste er selvsagt om den sover i bilen i starten, så du får mer tid til å venne den til å være i buret alene.   
    • Ved henting tenker jeg at stoffburet er helt greit. Når dere kommer hjem ville jeg hatt transportburet inne, hjemme, med et mykt pledd og noen godbiter i. La valpen utforske buret og oppfordre den til å være der litt, uten å lukke. Så ville jeg prøvd å ta med buret i bilen allerede første dag, og kaste noen godbiter eller legge inn en god tyggeting de 10 minuttene du skal levere. Hvis valpen kommer fra en skikkelig oppdretter bør den har erfaring med bilkjøring fra før, selv om det ofte er med mor og/eller søsken. Hvis valpen IKKE er trygg alene de 10 minuttene så er den tryggere i et solid bilbur enn et stoffbur den kan tygge seg ut av... Hvis det viser seg å være et problem ville jeg fått noen til å sett etter den den korte tiden leveringen tar.
    • Jeg får valp imorgen. Vi er godt forberedt og skal ha fem uker fri.    Det jeg stresser med er at barnet mitt skal i barnehagen neste uke for å gi valpen litt mer ro den første uken. Det jeg bekymrer meg for er at jeg må ha den med i bilen når jeg leverer i barnehagen. Er det innafor å la den være i bilen de 10 minuttene det tar å levere barnet?    til vanlig skal jeg ha hunden i et transport bur bak i bilen, men tenker at den skal få være i et Stoffbur i passasjersetet ved siden av meg når jeg henter den imorgen og den første uken.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...