Gå til innhold
Hundesonen.no

Masing på natta


sørlandsjente
 Share

Recommended Posts

Valpen vår - eller unghund er det vel alt nå- hadde jo en lang periode (3 uker i to omganger) diare. I den tiden måtte vi ut mange ganger på natta. Han var kjempeflink til å si ifra og vi rakk å komme oss ut. Men, han har jo vent seg til det å få komme ut, få noen klapp og se en av oss. Helt siden da maser han fælt hver natt. Uansett hva og hvor mye vi gjorde på dagen.

Prøver å ignorere han så godt det lar seg gjøre, men må hysje på han før han vekker alle 3 barn etter hvert. Det er veldig slitsomt for meg som må opp flere ganger, eller bare høre han og ligger våken. Han kan variere liggestilling, underlag, velge plass og er i nærheten av oss. Er han i stua som er lengst unda vårt soverom er det mer masing enn når han ligger rett utenfor vårt soverom. Vi har alt på et plan så det er lite jeg kan variere.

Noen som har noen tips hvordan vi kan få han til å sove gjennom? Eller i det minste ikke mase :-/

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Vi har nå gitt han tilgang til hele ganga, ikke bare bakre del. Stenger vekk alle sko da. Nå kan han ligge foran hvilken som helst soveromsdør. Han liker ikke hundeseng, men har et teppe han liker å ligge på som vanligvis er på veranda under taket som vi la inn i ganga.

Har kun hatt 1 masing de siste to ukene og da måtte han virkelig på do. Om alle tiltakene har ført dit eller at det er mørkt på natta nå vet jeg ikke MEN jeg nyter søvnen :-) Og han er også mye mer opplagt :-)

 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...