Gå til innhold
Hundesonen.no

Berner Sennen - spørsmål!


Guest StineV
 Share

Recommended Posts

Guest StineV

Hei☺ Jeg og min samboer har tenkt på Berner Sennen som en rase vi kunne tenkt oss. Er det noen her som har Berner Sennen og kunne fortalt litt om hvordan dere opplever rasen? Har lest en del på nettet, men alltid greit å få tilbakemeldinger fra andre mennesker som eier rasen også☺ 

Et annet spørsmål! Hvor mye veier en Berner på 8 uker ca? Må evt. hente valpen med fly og vil jo ha den med i kabinen. Der er grensen 8 kg. 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er en skikkelig potethund. Kva lurer du på egentlig? Det er en hund som kan brukast til det aller meste. Den er snill og aktiv, trivs best om den får vere en del ute og på tur, men tilpasser seg egentlig det den blir vant med. Dei kan varsle litt, men er ikkje spesielt gneldrete =) 

Dei er stort sett over 8 kg når dei er 8 veker... Men der fins vel unntak. Finn en oppdretter som er i køyreavstand hent heller med bil =) 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

1 time siden, StineV skrev:

Hei☺ Jeg og min samboer har tenkt på Berner Sennen som en rase vi kunne tenkt oss. Er det noen her som har Berner Sennen og kunne fortalt litt om hvordan dere opplever rasen? Har lest en del på nettet, men alltid greit å få tilbakemeldinger fra andre mennesker som eier rasen også☺ 

Et annet spørsmål! Hvor mye veier en Berner på 8 uker ca? Må evt. hente valpen med fly og vil jo ha den med i kabinen. Der er grensen 8 kg. 

Jeg har hatt berner sennenhund siden 1982, så jeg har jo noen tanker og meninger om rasen. Men det er lettere å svare om du kan konkretisere spørsmålene dine?

Jeg ville ikke ha beregnet at jeg fikk fly i kabinen med en bernervalp, om grensen er åtte kilo. Mine valper har som regel veid 9-10 kilo i den alderen. 

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

6 minutter siden, Artemis skrev:

Husk også at 8kg skal være inkludert bagen hunden skal reise i og som skal få plass under et flysete.

Og helst ha det komfortabelt, og ikke bare vært most nedi. Vi hadde en shih tzu som fløy i kabinen, og jeg synes det var et grensetilfelle for hvor komfortabelt han hadde det i veska.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Snusmumrikk

Hverken min eller foreldrene mine sin var under 8 kg. Tisper begge to. Så det er, som de andre her sier, ikke noe å satse på. 

Jeg har jo litt erfaring med rasen, men det er enklere om du spør om det du lurer på, enn at man bare skal fortelle :) 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Henger meg på pinewood! Jeg har hatt herre/unisex vest og den passet meg godt i bredde. Ble dessverre litt for lang eneste så var uheldig å ødela glidelåsen og sømmen på en lomme i ett fall. Foreløpig eneste minuset med den er at den blir litt tung om man er ute i heftig regn.  Fikk sommerversjonen til pinewood i erstatning fra widforss og den bruker jeg hele tiden. Store gode lommer som rommer masse! ikke opplevd å miste noe utav, og i konkurranse setting så skal det ganske mye til for at leker ligger synlig for dommer også. Så sånn teknisk disk som det skal det godt gjøres at skjer også.    Har også en IQ Dogsport multifunctional jakke jeg bruker på vinteren og jeg elsker den!! Liker spesielt godt at det er linere til lommene så man kan vaske dem ofte om man bruker litt grisete godbiter. Ikke fult så dyp lomme bak som pinewood, men ok nok. 😊    Har også en eldre CRW vest fra hooks og den er jeg ikke så fan av. For små lommer og for lett å miste ting utav. Fordelen er stofftypen som ikke tar til seg så mye vann i regnvær. 
    • Kan være. Føler allikevel for å høre musikken sammen mens vi går. Han blir glad av musikk han liker, og den trafikkstøyen er ganske ubehagelig når en legger merke til den. Den er ujevn, uforutsigbar, og det er ikke behagelige lyder. Veldig til susing pga hastigheten. Kjent for å ha ugunstige effekter på helse. Å fokusere hørselssansen på Bob Marley istedenfor er antakelig sunnere for såkalt mental helse. Alternativt, så kan vi selvsagt busse de tre holdeplassene for å bare ha fuglekvitter og klukkende elv på øret siste delen av veien. Også en mulighet. Det er bare så mye mer lettvint å gå enn å styre på med buss som går 1-2 ganger i timen for de tre holdeplassene. 
    • Trenger han faktisk lyden? Jeg vil tippe han får pulsen godt nok fra et headset på deg.
    • Har tenkt på det, spille synkront i to headphones, og prøvde på hunden et rundt halsen, men det blir for dårlig lyd til ham. For mye av høyfrekvente lyder og ingen bass. Må ha fyldigere lyd for å kunne nyte den.  Ingen fare for å forstyrre omgivelsene, en møter svært sjelden andre mennesker langs den veien der, og de har i 100% av tilfellene så langt vært på sykkel, som farer fort forbi.  Med mindre det finnes headphones lagt spesielt for hunder (tror ikke han vil like det mens vi er i bevegelse i dynamiske omgivelser) er jeg derfor ute etter en så nett og praktisk og rimelig ghettoblaster som mulig, til å bære på kroppen med stropp. Det er 20 min langs et sånt grusomt kjedelig strekke hver vei, til hver eneste trening hele sommerhalvåret. Trenger sprite opp den turen littegrann
    • Hvorfor ikke bare bruke et headset? Det blir fort irriterende for omgivelsene hvis du skal prøve å overdøve trafikken med musikk...
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...