Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Kan en hund ha cushings uten å ha økt tørst?

Før noen kommenterer på det, så ja, vi skal bestille veterinærtime til neste uke

Minion har gått på prednisolon, og nå medrol, noen år. Som regel lav dose, med økning periodvis. Per dags dato 8 mg medrol. Kan en hund få cushings på så lav dose?

Saken er den at huden hennes er tynn, og har nå fått sår/eksem på diverse plasser. Symmetrisk over hver hoftekule, og på sittebeinet. De gror dårlig, og selve eksemen/skjellete/flassete huden blir ikke bedre. Såret over sittebeinet fylles med blodvæske, som jeg har tømt to ganger nå. Såret gror/lukker seg, men det er en lomme under der som fyller seg opp. Ikke infeksjon. Huden hennes er ikke pen, da hovedsakelig pga skjellete hud som flasser. Masse sorte hudormer under hele brystkassem (tenk kinesisk nakenhund hud). Hun er naken på brystkassen. Pelsen er dårlig.

Ellers virker hun gammel. Sliten. Hun har mistet masse muskelmasse. Matlysten er jo som en hund på kortison. Men hun virker som sagt plutselig veldig gammel! Noe som bekymrer meg. 

Problemet er jo at hvis det er cushings, så kan jeg ikke ta henne av kortison. Så hva gjør jeg? Kan det være andre ting som er verdt å be veterinær sjekke? Er dette slutten hennes?

Jeg måtte bare få det ut, dele frustrasjonen min! :hmm:  Det er så vanvittig mange tanker som surrer rundt i hodet mitt nå. 

Vi feiret nettopp 5 års dagen hennes! Hun skulle jo slå alle odds, bli gammel!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Igjen, sjekk raseklubben i hjemlandet. Kooiker er som du sier, en spaniel, fra Nederland opprinnelig. Ingen hunder må brukes til jakt, men hunder som er avlet for å jobbe krever mer enn selskapshunder, og bør brukes aktivt til hundesport eller arbeid for å trives. Kromfohrlander er en tysk selskapshund som har blant annet terrier i linjene. De skal visstnok ikke ha så mye jaktinstinkt, det er jeg skeptisk til. Det er veldig få av dem i Norge. Er du bare nysgjerrig på raser, eller ser du etter en rase som kan passe deg? Det kan være enklere å starte en tråd med hva du ser etter og hva slags livsstil du har og hundetype som passer, enn å spørre om hver enkelt hunderase. Hvis du bare er interessert i informasjon om hunderaser så anbefaler jeg et bra hundeleksikon og å bruke hjemmesidene til raseklubbene i hjemlandet til rasen.   
    • Australian shepherd = aussie, er en amerikansk rase. Blir ikke inkludert i de australske gjeterhundene. @indie; om du er interessert så arrangerer klubben for australske gjeterhunder (ANG) rallykonkurranse i pinsen, på Galterud. Der dukker det opp cattledogs og kelpie iaf
    • Kromfohrlander er vell mere terrier. Er dem enkle hunder? Kooiker er vell en spaniel. Må dem da brukes til jakt?
    • Er det noen som har kjennskap til dem? Virker de som all right hunder med bra gemytt? Noen issus på dem? . Er de to rasene ganske like? Er dem litt som poteten som kan brukes til alt?
    • Med ausse, mener du da australsk gjeterhund? I Norge finner vi australsk kelpie, working kelpie, australsk gjeterhund og australsk cattledog. I tillegg er australsk gjeterhund delt i show- og arbeidslinjer. Alle er gjeterhunder med litt forskjellig opprinnelse og bruksområder. Den beste måten å finne informasjon om en rase på er å sjekke raseklubben i hjemlandet dens.  Begge kelpierasene vil jeg si er en del mer energisk og både fysisk og mentalt mer krevende enn australsk gjeterhund. Working kelpie mer enn australsk kelpie. Australsk gjeterhund er mildere og mer brukt som familiehund, men krever fortsatt en del aktivisering.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...