Gå til innhold
Hundesonen.no

Melde på hund som ikke er registrert på meg?


Recommended Posts

Skrevet

Da ser det ut til at jeg skal stille samboer sin hund, men hvordan får jeg meldt hu på når hu ikke er registrert på meg? Jeg er medlem i nkk, det er ikke han..

Skrevet

Du melder på helt som vanlig, men i stedet for å velge en av dine hunder i rullegardinen bruker du navn/regnr. på å søke opp samboeren din sin hund :) 

Skrevet

Vær oppmerksom på at medlemskap gir halv pris i påmeldingsavgift, og det er medlemskap hos hundens eier som gjelder - det kan derfor være at det lønner seg for din samboer å opprette et familiemedlemskap der du er hovedmedlem for å unngå dobbel påmeldingsavgift. Ditt medlemskap gir ikke rabatt for hunder du ikke eier.

  • Like 2
Skrevet

Snedig av NKK, det der, måtte gudene forby at f.eks oppdrettere tok med seg valpekjøperes hunder på utstilling uten å betale blod, svette og tårer for det, liksom. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kommer an på vekten til hunden, ikke alderen. Men det gir mening, Acana er mer rent kjøtt og mer energieffektivt så hunden får mer næring ut av mindre mengde.
    • Hvor mange gram skal valp på 4 mnd ha på acana? Får ikke 120g til å stemme når han skal ha 160g på andre merker? Vi holder på å bytte fra monster til acana. 
    • Det er veldig vanskelig å si hva som er "bedre" uten å vite hvordan forutsetningene ser ut. Hvis det er hjelp til rasevalg du vil ha så er det kanskje greit å lage en egen tråd til det med informasjon om hvilken erfaring du har med hund, hvordan hverdagen din ser ut, hvor mye aktivitet vil hunden få, har du planer om noe målrettet aktivitet/sport osv. Hvilke kriterier har du mtp. lyd, pelsstell, støvsuging, størrelse på hunden?  Med denne informasjonen er det lettere å gi råd om en rase som kan passe til ditt potensielle hundehold. Det er helt sikkert flere raser som kan passe kriteriene, og mange som ikke gjør det. 
    • Svarer dere begge to her. Ser at dette kanskje er en god grunn til å vurderer andre raser. Kanskje Aussie eller Collie er bedre?
    • Har ofte erfaring med at de jeg spør på utstillinger eller andre stevner bare roser hunderaser helt og forteller kun det positive. De jeg snakka med på messen var kun positive til rasen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...