Gå til innhold
Hundesonen.no

Hjelp dyr i Kairo - Støtt Prince Fluffy Kareems arbeid!


Ganzie
 Share

Recommended Posts

Jeg vet ikke om dette er lov på forumet, eller om det er riktig emne, men jeg prøver alikevel, og håper straffen ikke blir for stor.

Direktelink til Spleis-innsamlingen

Paypal

Hjemmesiden deres

Facebooksiden deres

Jeg vet at flere soniser er hestefolk i tillegg, så mange har nok allerede fått med seg at Prince Fluffy Kareem er i vansker. 
De har store utgifter, og inntektene har dessverre dalt, da færre har donert. Dette har resultert i at de i verste fall må avvikle, noe som vil være en katastrofe for mange dyr, både hester, esler, hunder og andre dyr i Kairo.

Klipp og lim fra Spleis:

Sitat

 

"På vegne av hestefolk i Norge starter vi nå kronerulling for organisasjonen Prince Fluffy Kareem, som er startet av norske Marte Kjoell og holder til i Kairo i Egypt. Organisasjonen er "registered charity" i Storbritannia, og har i over seks år hjulpet dyr som trenger veterinærhjelp, medisiner og mat. Først og fremst hjelper de byens mange arbeidshester, men også esler, kameler, hunder og katter har fått livsnødvendig hjelp her.

Mange i Kairo lever godt under fattigdomsgrensen, og er avhengige av hestene sine for å tjene til livets opphold. Dette fører dessverre til at mange hester blir satt til tungt arbeid fra ung alder, overarbeides, tvinges til å arbeide selv om de er skadet eller avmagret osv.. I tillegg utsettes mange hester for tidvis smertefulle "kjerringråd" mot halthet, sykdom og skade. Det er ikke ondskap, men desperasjon, fattigdom og mangel på kunnskap som ligger bak.

PFK har gjort uvurdelig arbeid med å hjelpe hestene "der og da", og å dele kunnskap med hesteeierne slik at syke og skadde hester får riktig behandling. De har med tiden fått stor tillit i lokalmiljøet. Når de behandler, fôrer opp og får en hest i arbeidsklar stand igjen kan det bety forskjellen på liv og død for en familie, så dette er i aller høyeste grad ikke bare for hestene, men vel så mye for Egypts vanskeligstilte!"

 


Dette er en organisasjon som jeg virkelig har tro på, de jobber for å hjelpe dyrene, og dermed eierne, i lokalmiljøet, og de gjør en kjempejobb! Jeg har fulgt dem på facebook i mange år, og har donert flere ganger. Her går pengene rett til de som trenger det, ikke bare smuler mens resten går til administrasjon som en del andre hjelpeorganisasjoner er beryktet for.
Alle monner drar, og man kan donere enten direkte til PFK via PayPal, eller via en spleis som ble opprettet i går. Selv en 10-er hjelper.

Les gjerne på hjemmesiden og facebooksiden deres, de gjør en fantastisk innsats!

  • Like 7
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
    • Er det noen som har kompetanse når det gjelder forvask av spisebestikk og servise før man setter det inn i maskin med kort vaskesyklus (steamer). Skal man vaske med håndoppvaskmiddel først, eller bare bruke rent vann? Finner ingen spesifikk beskrivelse hos mattilsynet. Har bare hørt at det kan ødelegge maskinen. Hvis noen har en link å vise til, helst fra produsent (Miele, Hobart el.lign.) hadde det vært fint.  
    • Huken multisele eller Troll nomesele. 
    • Avstand? Om hun kjefter, ta henne bort fra ham. Eller ham bort fra henne.  Dette er en prosess som tar mye tid, så jeg tenker at det kan være hun har større behov for rom og avstand en god stund til. Å ta igjen et par år med sosialisering som skulle skjedd fra valpestadiet vil ta lang tid og mye tålmodighet tror jeg.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...