Gå til innhold
Hundesonen.no

Hjelp dyr i Kairo - Støtt Prince Fluffy Kareems arbeid!


Ganzie
 Share

Recommended Posts

Jeg vet ikke om dette er lov på forumet, eller om det er riktig emne, men jeg prøver alikevel, og håper straffen ikke blir for stor.

Direktelink til Spleis-innsamlingen

Paypal

Hjemmesiden deres

Facebooksiden deres

Jeg vet at flere soniser er hestefolk i tillegg, så mange har nok allerede fått med seg at Prince Fluffy Kareem er i vansker. 
De har store utgifter, og inntektene har dessverre dalt, da færre har donert. Dette har resultert i at de i verste fall må avvikle, noe som vil være en katastrofe for mange dyr, både hester, esler, hunder og andre dyr i Kairo.

Klipp og lim fra Spleis:

Sitat

 

"På vegne av hestefolk i Norge starter vi nå kronerulling for organisasjonen Prince Fluffy Kareem, som er startet av norske Marte Kjoell og holder til i Kairo i Egypt. Organisasjonen er "registered charity" i Storbritannia, og har i over seks år hjulpet dyr som trenger veterinærhjelp, medisiner og mat. Først og fremst hjelper de byens mange arbeidshester, men også esler, kameler, hunder og katter har fått livsnødvendig hjelp her.

Mange i Kairo lever godt under fattigdomsgrensen, og er avhengige av hestene sine for å tjene til livets opphold. Dette fører dessverre til at mange hester blir satt til tungt arbeid fra ung alder, overarbeides, tvinges til å arbeide selv om de er skadet eller avmagret osv.. I tillegg utsettes mange hester for tidvis smertefulle "kjerringråd" mot halthet, sykdom og skade. Det er ikke ondskap, men desperasjon, fattigdom og mangel på kunnskap som ligger bak.

PFK har gjort uvurdelig arbeid med å hjelpe hestene "der og da", og å dele kunnskap med hesteeierne slik at syke og skadde hester får riktig behandling. De har med tiden fått stor tillit i lokalmiljøet. Når de behandler, fôrer opp og får en hest i arbeidsklar stand igjen kan det bety forskjellen på liv og død for en familie, så dette er i aller høyeste grad ikke bare for hestene, men vel så mye for Egypts vanskeligstilte!"

 


Dette er en organisasjon som jeg virkelig har tro på, de jobber for å hjelpe dyrene, og dermed eierne, i lokalmiljøet, og de gjør en kjempejobb! Jeg har fulgt dem på facebook i mange år, og har donert flere ganger. Her går pengene rett til de som trenger det, ikke bare smuler mens resten går til administrasjon som en del andre hjelpeorganisasjoner er beryktet for.
Alle monner drar, og man kan donere enten direkte til PFK via PayPal, eller via en spleis som ble opprettet i går. Selv en 10-er hjelper.

Les gjerne på hjemmesiden og facebooksiden deres, de gjør en fantastisk innsats!

  • Like 7
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...