Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hunden min på 1 år har i det siste begynt å slikke seg intenst under potene (altså, på innsiden). Noen ganger biter hun litt på de også. Det begynte gradvis for noen uker siden, men har økt masse den siste tiden. Nå slikker hun på de hvert ledige sekund og i går holdt hun meg våken halve natten med all slikkingen. Potene ser forøvrig helt fine ut. Får vondt av henne og lurer på om noen har erfaringer med dette? :no:

Guest Christine
Skrevet

Min gnager og slikker mye på bena og potene når han har ubehag i munnen. 

  • 4 weeks later...
Skrevet

Samme problem her. Vi tok en svindyr allergitest for å finne ut av problemet, da veterinæren anbefalte det. Når testen kom tilbake sa veterinæren: nå skjønner jeg ingenting, han er jo ikke allergisk mot noe?! 

Ble da anbefalt å ta en dypere test som kostet fleeeeere tusen... og den første var veldig dyr. Så nei takk!

 

Vi følger nøye med på han og har startet kampen mellom oss og potene. Stopper han så fort han slikker og i dag bruker vi en feit krem mot eksem. Fungerer bra. Men jeg tror det er lurt å stoppe hunden når dette skjer, det kan fort bli en vanesak. Det er også en ond sirkel, våte poter er en drøm for sopp. Potene blir vonde å gå på og slikkinga fortsetter. 

Skrevet

Slikking på det ene eller andre kan være rene uvaner også. Har de først begynt å slikke på noe fordi de var sårbeinte, det luktet mat der, etc, så har det lett for å sette seg som en uvane/dille.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...